Svěřenci Davida Derky měli jednoznačný úkol, chtěli-li postoupit, museli bezpodmínečně zvítězit. Tomu nasvědčoval skvělý úvod, Ústí vedlo po necelých 13 minutách 4:0, ještě před závěrečnou periodou mělo náskok 7:3. Pak však přišla českolipská smršť a hosté pěti brankami během dvanácti minut vývoj otočili.

Ústí už srovnat nedokázalo, postup tak slaví Mladá Boleslav a Česká Lípa. Naopak Ústí a Liberec, které čeká dnes, ve středu, od 20 hodin vzájemný zápas v Liberci, se s pohárem rozloučí. "Diváci mohli vidět rychlý důrazný florbal 50 minut, ve kterém jsme byli lepší než soupeř, bohužel soupeř potrestal naše chyby a tradičně vyhrál díky závěru," zhodnotil zápas ústecký kouč David Derka.

Florbal, Český pohár, 2. zápas ve skupině:
Florbal Ústí - FBC Česká Lípa 7:8 (4:1, 3:2, 0:5)
Branky: 6. Jakub Krupica, 11. Dominik Beneš, 11. Václav Vavruška, 13. Miroslav Fořt, 25. Jiří Horák, 27. Ondřej Kawulok, 32. Jan Peška - 17. Jan Hřebřina, 24. Jaromír Ekl, 31. Milan Tichý, 44. Radek Krajcigr, 46. Milan Tichý, 50. Radek Krajcigr, 53. Radek Matějíček, 53. Jaromír Ekl
Rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváků: 208.