Hned první útok domácí proměnili ve vedoucí branku, kterou dal Jetenský. Po pěti minutách hry však svítil na ukazateli skóre stav 2:2. To ale bylo poslední zaváhání a ústecká jiskřička naděje byla rychle uhašena. V brance Lokomotivy exceloval Zmatlík, který zlikvidoval brejk a Louny začaly svůj náskok rychle navyšovat. Pětibrankovou sérii završil v 11. minutě Petr Jahn ze sedmimetrového hodu a domácí vedli 8:3. To už trenér Ústí nevydržel a bral si první oddechový čas. Rozjetá Lokomotiva se ale nenechala ani přibrzdit. Krásnou, téměř akrobatickou brankou dával tvrdě bráněný Lacina dvanáctý gól svého celku a pak následovaly dvě branky jak přes kopírák z pravého křídla, které dával Černý. Brankař Jošt se jen držel za hlavu. Ve 22. minutě dali hosté dvě branky v řadě a time si bral trenér Sochor. Zmatlík v domácí bráně doslova čaroval. Nejdříve chytil sedmičku Lindovi a hned na to kryl i brejk. Poločas uzavíral Jetenský sérií tří branek a Louny šli do šatny s devítibrankovým vedením.

Ve stejném duchu, jak probíhal první poločas, začal i ten druhý. Louny si vypracovaly až dvanáctibrankový náskok a trenér Kamil Sochor poslal postupně na hrací plochu celou lavičku. Ústí sice konečný výsledek mírně zkorigovalo, také díky proměněným pěti sedmičkám, ale po prohře zůstává poslední a má jistotu sestupu.

Nejlepším střelcem domácího celku byl s 12 brankami Jetenský, na straně Ústí dal nejvíce 9 branek veterán Vrběcký.

„Když se mladým daří, tak je to paráda. Ve druhé půlce jsme dali šanci si zahrát celé lavičce a premiéru si odbyl Bušek. Hodně prostoru dnes dostal Lacina, protože Jahn měl za sebou předchozí zápas za starší dorost Nové dresy jsme tak pokřtili krásnou výhrou. Ústí se trápí, odešel jim střelec Kohout a mají v týmu dva čtyřicátníky. Ti mladí ještě nemají potřebnou kvalitu. Nyní je před námi rozjetý Most, ale rádi by jsme jim vrátili domácí prohru. Kluci, kteří hrají v Lovosicích by rádi hráli, tak uvidíme, jestli budou moci nastoupit,“ zve na další zápas trenér Lokomotivy Kamil Sochor. V Mostě se hraje v sobotu 6. dubna od 18 hodin.

V předzápasech mladší dorost Loun porazil Sokol Úvaly 36:31 (19:15) a starší dorost remizoval se stejným soupeřem 21:21 (12:9).

TJ Lokomotiva Louny - TJ Chemička Ústí n.L. 32:23 (21:10)
Sestava a branky Loun: Zmatlík, Jeremiáš – Kunc, Vích 3, Lacina 4, M. Svoboda, Jahn 5/1, Bušek, Zabloudil, Suk, Vraný 2, Černý 4, Jetenský 12, T. Svoboda 2.
Sestava a branky Ústí n.L.: Jošt – Novák 2, Vrběcký 9, Pihera 1, Hladík, Krajíček, Brejcha 2, Hubený 6/4. Linda 2/1, Tomáš Velek, Šlechta, Tadeáš Velek, M. Velek 1.

Autor: Jaroslav Tošner