Sedm akcí během jednoho roku, sportovci v propocených dresech dojíždí do Svádova nejen ze severu, ale třeba i z Prahy. Tentokrát jich bylo na soupisce kolem stovky, v několika věkových kategoriích bojovali o originální dřevěné placky a mráz jim vůbec nevadil.

Zuzana Rusínová letos poprvé porazila Jarmilu Sobeckou, Petr Zuda podruhé letos prohrál s Honzou Žaloudkem z Mostu.

Hromadný start přesně v 11.00 rozpohyboval barevného hada z lidských těl, na čele byla známá esa v čele se Zuzkou Rusínovou a Petrem Zudou. V polovině závodu byl na čele vysoký štíhlý muž z Mostu Jan Žaloudek, kterého pronásledoval usměvavý Ústečan Zuda, jenž měl v loňském roce úžasnou formu.

Znalci předpokládali, že o vítězi rozhodne cílová rovinka jako mnohokrát. Žaloudek však svůj náskok bezpečně udržel a v cíli se rozpovídal.

„Já jsem dříve hrával házenou, na běhání jsem se dal před čtyřmi roky a tady jsem před třemi lety začínal.“ Žaloudek doběhl téměř s půlminutovým náskokem, za kterým stojí i příprava s pomocí nového kouče. „Dříve jsem si všechno připravoval sám, momentálně mám však trenéra, který mi pomáhá s tréninkem.“

Vítěz závodu popsal také svůj tréninkový plán. „Běhám každý den, v létě přidávám kolo a plavání.“ Podle svých slov se svádovského závodu zúčastní znovu. „Příště určitě přijdu! Chtěl bych se letos zlepšit v maratonu a absolvovat Horskou výzvu,“ potvrdil na závěr.

V ženách dominovala Zuzana Rusínová, která letos byla i v nominaci na Sportovce Ústecka. „Víte, proč vyhrála Zuzka Rusínová? Protože se stále směje a smích uvolňuje horní dýchání,“ vysvětloval v cíli Jan Rada.

Příští závod na cyklostezce se poběží 17. března, na programu budou trasy o délce pěti a patnácti kilometrů. Jo a nezapomeňte doma přátelský úsměv!

Svádovská desítka 2018Muži: 1. J. Žaloudek Most 34:35, 2. P. Zuda Ústí N/L 35:00, 3. D. Kupidlovský Stodůlky 36:27
Ženy: 1. Z. Rusínová Happy Loop 38:25, 2. J. Sobecká USK Provod 39:49, 3. S. Nekolová Lovosice 40:06