Velký potlesk si hned v úvodu vysloužil devadesátiletý Jindřich Janus z Ústí nad Labem, který se tentokrát dostavil se sádrou na pravé ruce. Předseda Českého veslařského svazu Dušan Macháček houževnatého seniora přivítal mezi svalnatci a popřál mu brzký návrat do posilovny.

V listopadu 2015 slavili všichni veslaři ve Vaňově devadesátku tohoto úžasného gentlemana, v lednu ho odvážela do nemocnice záchranka. Při návratu z tréninku kolem devatenácté hodiny večer byl přepaden. Moc si prý z toho hrůzného okamžiku nepamatuje, dostal zezadu ránu do hlavy, a když se bránil, tak mu útočník přidal.

Přišel o peníze, telefon, fotoaparát i doklady. Pro devadesátiletého důchodce pohroma. Veslařská parta se hned na místě složila a statečnému Jindřichovi popřála dobré zdraví s obálkou. Pachatel už sedí za mřížemi.

Úžasná parta

Hrůznou událost potvrdil trenér Petr Janák, který přivezl do Děčína svou skupinku handicapovaných sportovců z Brné a hned pozval Deník na trénink do tělocvičny UJEP, aby představil své borce.

„Z mistrovství republiky jsme si odvezli pouze jeden zlatý pohár. Vlastní ho Lenka Albová v kategorii žen. Zároveň byl vyhodnocen Český pohár po třech závodech a tam bodovali další. Zlatou medaili převzal Standa Šuryček a Petra Neumannová, stříbro bral Václav Bulánek a nevidomý Venda Fabián, bronz Karel Volek a Jirka Kratochvíl," řekl Petr Janák a dodal:

„Pochvalu zasluhují všichni, ale tu největší ten nejstarší. Václav Fabián používá k chůzi bílou hůl, ale poctivě chodí na každý trénink. Určitě se nebude zlobit, když prozradím, že v pátek 26. února slaví 79. narozeniny. Děkuji všem, kteří nám pomáhají, máme už šest veslařských trenažérů a novým zájemcům rádi všechno předvedeme."

V Brné je úžasná parta!