Pořadatel krosového závodu kolem Jedlové hory Vladimír Růžička přivítal v sobotu pětačtyřicet sportovců, dopoledne se zástup barevných těl vydal kolem letiště do Chlumce, kde obkroužil rybník, pozdravil účastníky rybářské soutěže a přes rozkvetlou louku se vrátil zpět ke golfovému hřišti.

Desítka cyklistů jim rozháněla teplý vzduch, letecké modely vrčely nad hlavami.

Ti nejlepší běželi v Praze maraton, někteří vyzkoušeli dračí lodě ve Vaňově, zbytek si dal devatenáct kilometrů v Podhoří.

Mezi běžeckými nadšenci byl i Lubomír Čapek z Ústí nad Labem. Přijel na horském kole, odběhl závod v pohodovém tempu, po vyhlášení výsledků se vydal do Litoměřic, aby se trochu protáhl. V absolutním pořadí mu patřilo pěkné osmé místo.

V POSLEDNI VLNĚ

„V březnu jsem si vyzkoušel lyžařský závod ve Švédsku. Devadesát kilometrů na běžkách, já v poslední vlně. Moc jsem se snažil, abych dosáhl na poloviční čas vítěze, dostal bych pamětní medaili. Chybělo mi osmnáct minut. To byla zabíračka! Třináct tisíc startujících z celého světa, dvě stovky z Čech. Včera jsem byl na Klínech, kde se konal už dvanáctý ročník závodu, který se jmenuje Krušnomann. Pět kilometrů běh, osmdesát na kole a potom patnáct s opakovaným výstupem na sjezdovku. Přes dvě stovky specialistů, skvělí byli borci z Německa. Vybojoval jsem pro ústecký klub KC Bike Sport Ú/L čtyřicáté místo. Rekordy už neplánuji, je mi dvaačtyřicet, ale tenhle závod byl moc pěkný. Teprve na fotkách vidíte to kouzelné okolí," s úsměvem komentoval svůj výkon tvrdý sportovec.

Kateřinu Ježkovou na trati doprovázel Pepa Procházka. „Do Prahy jsem nejel, připravuji se na Run Tour 2016, v Ústí nad Labem se desítka za účasti zahraničních běžců uskuteční 28. května. Chci být připraven, proto ta krátká pauza," vysvětloval svou absenci v Podhoří Pepa.

Pokud vyjde počasí jako tuto neděli, bude to opravdu moc zajímavý závod. Přijďte se podívat, budou tam ti nejlepší. Třeba i ze Střížáku.

Absolutní pořadí muži: 1. Petr Zuda 01:15:02, 2. Tomáš Szabo 01:20:00, 3. Lukáš Eliáš 01:21:20
ženy: 1. K. Ježková 01:28:06, 2. J. Sobecká 01:29:39, 3. J. Pecková 01:48:47