Místní občané ji stavěli pět let, originál je v Zubrnicích. Moc pěkná záležitost!

Padesát sportovců

Do závodu nastoupilo celkem padesát sportovců, mezi kterými bylo dvanáct žen.

Se startovním číslem čtrnáct se představil nejstarší účastník z klubu Maratonstav Úpice Jiří Plecháček (72) a závod si skutečně užíval. Trať byla dlouhá 6,5 kilometru s otáčkou pod vrchem Nedvezín. Škoda jen, že nebylo lepší počasí.

Před studnou ve Střížovicích postávalo několik diváků, mezi kterými byl i otec Tomáše Szabo, který měl startovní číslo třicet.

„Syn nejdříve jezdil na kole, ale nyní se dal na běhání. Jsem tu jako dokumentarista s manželkou, pod stromeček jsem dostal speciální kameru, tak ji musím vyzkoušet. Hned po závodu odjíždíme na dovolenou, lyže máme v autě, jedeme do Jizerek. Doufám jen, že Tomáš doběhne bez problémů," svěřil se hrdý tatínek.

Do Střížovic přiběhla čtveřice Roubíček Bureš Zuda Pinc, stejné pořadí bylo i na obrátce. Na louce za obcí už to byla pouze trojice, trochu zpět zůstal mladík z Třebenic Zdeněk Pinc. Nejvíce sil v cílové rovince měl zkušený Martin Roubíček z USK Provod, který v čase 25:42 zvítězil. Druhý byl Lukáš Bureš z Děčína (25:53), třetí Petr Zuda z Ústí nad Labem(26:03).

Bodovaly i Běhny

Nejrychlejší ženou byla Jarmila Sobecká z USK Provod (30:09), stříbro brala Kateřina Ježková z Litoměřic, třetí byla Tereza Lachmanová, která do startovní listiny uvedla zajímavý název svého týmu Běhny s.r.o.

Tomáš Szabo doběhl sedmý a na vyhlášení nečekal. Odpoledne chtěl vyzkoušet lyže. Další běžeckou akci chystá na pátého března Svádov.