V pěti zápasech nepoznali přemožitele a mohli tak nad hlavy zvednout vítěznou trofej! Druhé skončily Lovosice, bronz pak brali obhájci loňského triumfu z Jablonce.

Ústí je pozvané do Dánska

„Máme za sebou velice vydařený desátý ročník turnaje. Organizačně bylo vše perfektní a Dánové už nám přislíbili účast na příštím ročníku. Dokonce nás pozvali i na turnaj k nim, ale vše je zatím ve stádiu jednání," prozradil prezident pořádající Chemičky Ústí Roman Tlustý.

Vítězství Libčic nad Vltavou je podle jeho slov zasloužené.

„Přesně jak se očekávalo, bitvu o první místo svedly Libčice s Lovosicemi. A Libčice byly lepší. Vyhrály zaslouženě a vzhledem k jejich postavení na špičce druholigové tabulky se jejich triumf očekával," přiznal Tlustý a nepřekvapilo ho ani třetí místo loňského vítěze z Jablonce nad Nisou.

„V Jablonci tým prochází složitou generační obměnou. Turnaj se jim ale znovu moc líbil a dokonce už podali přihlášku na jedenáctý ročník," prozradil šéf pořádající Chemičky.

Na domácí zbyla brambora

Ta se na domácím memoriálu nakonec musela smířit s „bramborovou" medailí.

„Byl to desátý ročník a chtěli jsme ho vyhrát, soupeři byli ale lepší," uznal sportovně Tlustý a pokračoval: „Je to pro mě trochu zklamání, jsme ale v přípravě a zkoušeli jsme dva nové hráče. Navíc nám chyběli Jelínek se Srbou."

Překvapením pro všechny bylo až šesté místo Dánů. „Neměli špatné výsledky, ale chyběl jim hráč, který by tým převyšoval. Po turnaji si zahráli přátelské utkání s naší starou gardou a příště možná přijedou i s tou svou," potěšilo prezidenta Chemičky Ústí.

Memoriál M. Koloce – 10. ročník: Výsledky: Chemička – Lovosice 13:17, Čambavamba – Libčice 11:16, Fjerritslev (Dánsko) – Jablonec 6:10, Chemička – Čambavamba 12:10, Libčice – Fjerritslev 17:7, Lovosice – Jablonec 15:10, Fjerritslev – Chemička 8:9, Čambavamba – Lovosice 6:22, Jablonec – Libčice 5:13, Čambavamba – Fjerritslev 7:4, Chemička – Jablonec 11:12, Lovosice – Libčice 7:12, Jablonec – Čambavamba 14:7, Fjerritslev – Lovosice 7:20, Libčice – Chemička 12:7.
Konečné pořadí: 1. Libčice nad Vltavou 10 bodů (70:39), 2. Lovosice 8 (81:48), 3. Jablonec nad Nisou 6 (51:52), 4. Chemička Ústí 4 (52:68), 5. Čambavamba 2 (41:68), 6. Fjerritslev 0. (32:63).
Nejlepší střelec: Jan Gebauer (Libčice n. Vl.) – 19 branek