Zápas, jenž se hrál v rámci projektu Florbal do škol už v 9.30, a u nějž drtivou část diváků tvořili žáci ústeckých základních škol, nabídl parádní podívanou. Domácí několikrát vedli, dvakrát dokonce o dvě branky, lídr ale pokaždé srovnal. Zápas dospěl až do prodloužení a pomalu směřoval k nájezdům. Hosté proto zariskovali odvoláním brankáře, jenže míček ztratili a Dominik Beneš trefil 16 vteřin před koncem odkrytou branku.

„Chtěl bych velice poděkovat všem členům, kteří se na organizaci této akce podíleli, protože do haly dotáhli fantastické fanoušky,“ vyznal se po zápase trenér domácích David Derka. „Těm jsme se soupeřem předvedli atraktivní zápas. Hráče musím pochválit, protože to opravdu odmakali,“ smekl i před svými svěřenci.

„Je to zásluha Míry Fořta, který výborně zablokoval střelu. Míček se odrazil ke mně a už zbývalo jen trefit prázdnou branku,“ popisoval rozhodující gól Beneš. Ten si připsal ještě další trefu a asistenci a pochvaloval si také fantastickou kulisu. Ústí poskočilo na čtvrté místo, hosté ztratili body teprve potřetí z 20 zápasů v této sezóně.

Florbal, I. liga, 20. kolo:
Florbal Ústí - Karlovy Vary 7:6pp (1:1, 4:3, 1:2, -1:0p)
Branky: 12. Peška, 22. Beneš, 34. Dolejší, 34. Peška, 35. Vavruška, 47. Semerád, 65. Beneš - 13. Zavadil, 27. Zavadil, 35. Zavadil, 40. Nicklas, 45. Klápa, 56. Klápa.
Rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváků: 587.