„Ráda bych touto cestou poděkovala všem sportovcům a organizátorům tohoto pěkného turnaje. Moc si jejich pomoci vážíme," řekla předsedkyně SPMP Iva Bartušková.

Letos se na Severní Terase konal již třetí ročník této charitativní akce a pořadatelé předem avizovali útok na rekord. Loni vybrali téměř 24 tisíc korun, letošní výsledek byl ale nad očekávání.

„Jsme rádi, že se nám podařilo překonat magickou hranici čtyřiceti tisíc korun a že si turnaj všichni účastníci užili. Za rok si opět nachystáme nějaké novinky, abychom turnaj ještě více zatraktivnili," slíbil za pořadatelský tým Tomáš Hon.

Lidé chtějí pomáhat

Charitativní turnaj navazoval na listopadovou aukci Deníku, ve které nakonec čtenáři vydražili předměty za více než 14 tisíc korun. „Je vidět, že lidem není osud dětí s postižením lhostejný a snaží se pomáhat. A to je na celé akci to nejkrásnější zjištění," řekl Pavel Přibyl, vedoucí futsalového oddílu FC Lokomotif.

Vítězem letošního ročníku se dle očekávání stali hráči Combixu Ústí nad Labem. Během šesti zápasů jako jediní neztratili ani bod a mohli tak nad hlavy zvednout zbrusu novou trofej. Ve finále si poradili s týmem Delfínů 6:4.

Jízda za zlatem

Svou jízdu za zlatem odstartoval Combix už v základní skupině, kde nasázel soupeřům 24 branek a jen čtyřikrát inkasoval. Čtvrtfinále s Chabařovicemi pak pro něj nebylo žádnou překážkou a jeho hráči se poprvé pořádně zapotili až v semifinále, kde narazili na houževnatý odpor Kostelníků. Ti nakonec padli po boji 5:7 a zbyla na ně jen bitva o bronz.

Ve druhé části pavouka se také děly zajímavé věci! Už ve čtvrtfinále došlo na reprízu loňského finále a Delfíni se Tygříkům za rok starou porážku pomstili dokonale. Po výhře 4:1 šli do bojů o medaile, zatímco na obhájce trofeje zbylo až páté místo.

Horkým favoritem na jednu z medailí byl i domácí tým Lokomotif A. Nejenže suverénně ovládl skupinu B, ale ve čtvrtfinále si pak pohrál i s vlastní rezervou jako kočka s myší a po výsledku 13:2 byl jedním z adeptů na finále.

Zvláště poté, kdy ho v semifinále čekali Delfíni, kteří s domácím týmem už ve skupině prohráli vysoko 1:10. Podobný scénář se ale podruhé nekonal, Delfíni senzačně vyhráli 3:2 a potvrdili, že se jim na Lokomotif Cupu pravidelně daří.

Domácí zklamání

Finále turnaje tak obstaral právě souboj Delfínů s Combixem a k vidění byla hodně ofenzivní partie. Delfíni v závěru mocně dotahovali skóre, vyrovnat už ale nestihli a stejně jako před rokem brali druhé místo. A boj o bronz? Zdecimovaný domácí tým pod tíhou dalšího neúspěchu zcela selhal a přenechal bronzový stupínek Kostelníkům.

„My se té medaile z domácího turnaje snad nedočkáme," láteřil vedoucí oddílu Pavel Přibyl a na závěr dodal: „Ale mnohem důležitější je samozřejmě fakt, že jsme všichni společně pomohli dobré věci. Moc děkuji všem, kteří se na letošním ročníku turnaje podíleli."

Skupina A: Tygříci – Wizards 3:2, Lokomotif B – Combix 1:9, Wizards – Combix 2:7, Tygříci – Lokomotif B 4:1, Lokomotif B – Wizards 1:9, Combix – Tygříci 8:1. Pořadí:1. Combix 9 bodů (24:4), 2. Tygříci 6 (8:11), 3. Wizards 3 (13:11), 4. Lokomotif B 0 (3:22).

Skupina B: Chabařovice – Lokomotif A 4:7, Delfíni – Kostelníci 2:4, Lokomotif A – Kostelníci 5:2, Chabařovice – Delfíni 2:5, Delfíni – Lokomotif A 1:10, Kostelníci – Chabařovice 7:3. Pořadí: 1. Lokomotif A 9 (22:7), 2. Kostelníci 6 (13:10), 3. Delfíni 3 (8:16), 4. Chabařovice 0 (9:19).

Čtvrtfinále: Lokomotif A – Lokomotif B 13:2, Tygříci – Delfíni 1:4, Kostelníci – Wizards 4:0, Combix – Chabařovice 8:1. Semifinále: Lokomotif A – Delfíni 2:3, Combix – Kostelníci 7:5. O 3. místo: Lokomotif A – Kostelníci 1:4. Finále: Combix – Delfíni 6:4.

Konečné pořadí turnaje: 1. Combix, 2. Delfíni, 3. Kostelníci, 4. Lokomotif A, 5. Tygříci, 6. Wizards, 7. Chabařovice, 8. Lokomotif B.

Individuální ocenění: Nejlepší hráč: Lukáš Krok (Combix). Nejlepší brankář: Vít Sláma (Kostelníci). Bojovník turnaje: Martin Mašek (Delfíni).