Začínali psovodi, potom přišly na řadu děti. Jejich trať byla dlouhá přesně jeden kilometr. Každý, kdo doběhl do cíle dostal svou medaili. Hlavní závod byl dlouhý 7 km, startovní číslo navléklo 200 sportovců, odstartoval ho starosta obce Řehlovice Josef Macháček.

Potom už moderátor David Cihlář svými postřehy z minulých ročníků hecoval přítomné diváky a představoval vzácné hosty mezi kterými nechyběl slavný ústecký hasič Tomáš Sobecký, který do Ústí z USA přivezl zlatou medaili u Policejních a hasičských her.

Na kole jako vždy přijel vytrvalec Jirka Malý, usměvavá olympionička z Říma 1960 Bedřiška Kulhavá radila dětem. První do cíle přiběhl Josef Procházka z Děčína, mezi ženami opět kralovala Jarmila Sobecká z Chabařovic. Vyhlašovali se nejlepší běžci Řehlovic, známku kvality obdržela od běžců pořadatelka Petra Fiklíková.

Předpověď počasí byla příznivá, v neděli mělo svítit na kopcích sluníčko. Realita byla trochu jiná, startovalo se do mlhy. O pátý ročník Malé Dubické byl mimořádný zájem, vyčleněné parkoviště bylo plné vozidel, na startovní linii před restaurací U Becků se to hemžilo sportovci všech věkových kategorií.

Jedni běželi, druzí fandili a tak to bylo až do poledne. Potom se vyhlašovaly výsledky, předávaly ceny, vyměňovala telefonní čísla mezi kamarády, pořizovala dokumentace. Mezi tou spoustou běžeckých nadšenců byl i mladý muž, který závod nedokončil.

"Vždycky vybíhám jako poslední. Byl jsem tady už několikrát, mlha mě trochu zaskočila na odbočce do polí, tak jsem se raději vrátil. Dokonce jsem dostal i medaili od hodné paní Fiklíkové," vysvětloval borec s číslem 75 na hrudníku. Teprve později jsem zjistil, že to byl Adam Přibyl z Děčína, který ještě v roce 2010 vyhrál cenu sportovce okresu v juniorské kategorii. V biatlonu patřil mezi nejlepší.

"Před pěti lety při návratu ze zahraniční akce jsem měl vážnou autonehodu v Polsku. Tři roky jsem byl na vozíku, ale na sport jsem nezanevřel. Tahle akce je skutečně skvělá a rád jsem přidal podpis k ostatním," s úsměvem tvrdil vysoký mladík.

Malá Dubická 2017absolutní pořadí muži: 1. místo - Josef Procházka - Děčín - 00:26:05; 2. místo - Tomáš Bystřický - Dynafit - 00:26:10; 3. místo - Zdeněk Pinc - MMB Třebenice - 00:26:11
absolutní pořadí ženy: 1. místo - Jarmila Sobecká - USP Provod - 00:29:19; 2. místo - Zuzana Rusínová - Happy Loop - 00:29:23; 3. místo - Dagmar Musilová - Jilové - 00:31:40