V sobotu začínali chlapci, do prvního kola jich nastoupilo čtyřiapadesát, ve finále na patnáct zásahů se utkali ti nejlepší. Zvítězil Samuel Volák z Olomouce, který těsně vybodoval svého oddílového kamaráda Adama Osičku (15:13).

V neděli turnaj pokračoval dívkami. Zlatý pohár nad hlavou vystavila Veronika Bieleszová z Prahy, která nejtěsnějším poměrem 15:14 porazila největší favoritku turnaje Aničku Coufalovou z Bělé pod Bezdězem.

VZOR PRO ÚČASTNÍKY FINÁLE

"Děvčat bylo pouze dvaatřicet a ještě byly posíleny o žákyně. Zkušenosti se vždycky hodí. Naše jediná účastnice v turnaji kadetek se jmenuje Valentýna Kománková, obsadila šestnácté místo. Mezi chlapci ne neztratil náš David Altner, vybojoval několik vyrovnaných soubojů, celkově byl jedenáctý. Šerm je hodně o rychlosti, šikovnosti a psychice. Obě závěrečná finále byla krásná, do poslední minuty se bojovalo, potom přišlo na řadu objetí a tak to má být. Všimněte si toho vysokého mladíka v modré bundě. Jmenuje se Pavel Pitra, je mu osmadvacet let a přijel z Prahy. Úžasně skromný sportovec. To je panečku vzor pro všechny účastníky turnaje. Tady plní úkoly asistenta trenéra, ale v únoru vybojoval v Kanadě na Světovém poháru zlatou medaili v týmové soutěži. Družstvo ve složení Richard Pokorný, Martin Rubeš, Pavel Pitra, Jiří Beran ve finále porazilo výběr Ukrajiny. Dalo by se říci, takový malý šermířský zázrak," popisuje situaci předseda ústeckého klubu Štefan Balko a předává slovo úspěšnému reprezentantovi.

"Ano, je to pravda, ale tady mám jiné úkoly. Přivezl jsem do Ústí osm mladých šermířek a moc mě těší, že jedna z nich celý turnaj vyhrála. Veronika Bieleszová startovala letos i na Mistrovství Evropy a posbírala spoustu zkušeností. Tady byla úžasná a já ji mohu pouze gratulovat," konstatoval stručně Pavel Pitra.