„Tentokrát jsme narazili na opravdu kvalitního soupeře, Pragovka byla posílená o bývalého extraligového hráče Ryana Burrowa. Alespoň, že máme ty tři body," povídal po zápasech kapitán Chabařovic František Nedbal. Jeho tým první zápas ztratil hladce 0:3 na sety.

„Přehráli nás ve všech činnostech, měli výborného nahrávače a jejich útok se velmi těžce bránil. Zase jsme se trápili, je vidět, že stále nejsme v úplně ideální formě. Pořád jsme v hrozné křeči," uznal Nedbal.

POSKOČILI NA SEDMÉ MÍSTO

V odvetě už přišlo výrazné zlepšení a výhra 3:1. „Soupeř obměnil sestavu a toho jsme dokázali využít. Začali jsme hrát trochu lepší volejbal. Soupeř už byl nalomený, že prohrává a i po vystřídání hráčů zpět se nebyl schopný dostat do hry," vyprávěl kapitán Slovanu.

Chabařovice tak díky výhře poskočily na sedmé místo, na vedoucí Českou Lípu ale ztrácejí už třináct bodů. „Tento víkend máme volno a pak jedeme do Karlových Varů, kde nás nečeká nic lehkého. Pokusíme se však porvat o výsledek."

Chabařovice – Praga 0:3 (-20, –17, –20) a 3:1 (21, 18, –21, 24)Slovan Chabařovice: Nedbal, Stránský, Anton, Černý, Dušek, Herych, Kučera, V. Kindermann, Macánek, Pěkný, Štekr, Procházka, V. Moník.