Nový povrch na opracovišti a kolbišti chválí především jezdci, zámkovou dlažbu kolem budovy ocenili diváci, v blízkosti závodiště vznikla odpočinková zóna, kde nechybělo i malé pískoviště se skluzavkou. Parkoviště pojme několik desítek speciálních vozidel, na přehledném místě vznikají základy pro budoucí tribunu, další stavební práce se chystají.

Sedm skokových soutěží bylo v nedělním programu, závěrečná divácká lahůdka v podobě soutěže stupně ST, stála skutečně za to. Pouze deset odvážných dvojic hodnotili rozhodčí, překážky byly vysoké 140 cm a bylo jich třináct. Do závěrečného rozeskakování se dostali pouze dva jezdci.

Zvítězil zkušený Jan Chýle na koni Valencie, který hned dvakrát dokázal jako jediný překonat nástrahy bez jediné chybičky. Už v předposlední skokové soutěži stupně S s dvěma hvězdami byla únava znát, překážky byly vysoké 130 cm a několik jezdců předvedlo parádní gymnastiku. Nikomu se ale nic vážného nestalo.

V dopolední části soutěžního dne zaujala svou šikovností a citem pro překážky mladičká Viktorie Šusterová. Závod se stupněm obtížnosti do 90 cm bez žolíka vyhrála, v následujícím si připsala druhé a třetí místo. Zářila štěstím a na požádání přidala i pár vět rok Deník.

"Nejsem klasická závodnice, co začínala s koníky ve čtyřech letech. Svého prvního koně jsem sedlala ve třinácti a to je dost pozdě. Momentálně závodím za domácí Jezdeckou stál Bukov a snažím se dohnat tréninkovou ztrátu, kterou zapříčinilo prosincové zranění. Tohle je teprve můj druhý letošní závod, zlomila jsem si klíční kost na tréninku. Vlastně jsem při té smůle měla i štěstí, když jsem si v loňském roce vyjela nominaci na Mistrovství Evropy v Rakousku. Je to soutěž haflingů a ten můj Snipsy Chipsy je fakt dobrý. Závody jsou v srpnu, tak mi držte palce," prozradila v krátkosti milá slečna.