Ve čtvrtek odpoledne se na Střížáku uskutečnil další závod Vladimíra Růžičky, který se jmenoval Běh kolem studánky. Měřil 6,2 km, zúčastnilo se ho osmatřicet borců v pěti věkových kategoriích a vyhrál ho opět klučina z Třebenic Zdeněk Pinc.

Děvčatům 
v rafinovaných dresech nedala šanci závodnice USK Provod Jarmila Sobecká, rozdílení cen bylo v dešti, ale všichni zůstali.

JAKO V ZELENÉM TUNELU

Dva okruhy na lesní cestě, místy to vypadalo jako 
v zeleném tunelu, solidní stoupání, klouzačka. Pinc za to vzal a nikoho před sebe už nepustil.


„Vnuk je samouk. Nejprve rybařil, potom jezdil na kole, momentálně běhá 
v kopcích. Ani nevím, kdy ho to chytlo. Jednou se poblíž naší chalupy konal nějaký krosový běh a Zdeněk se přihlásil pouze ze zvědavosti. Vyhrál! Na internetu si prohlédl pár článků o běhání a začal trénovat. Má na to vlastní systém, dokonce změnil i jídelníček. Žádné bobule nečekejte, hlavně baští těstoviny a ovoce. Nikdy jsem ho neviděl kouřit, skutečně to 
s běháním myslí vážně i bez trenéra. Jezdím s ním jako osobní řidič, sám by zabloudil. Zrovna dnes mě hnal k tomu rybníku pod vysílačem a závod byl úplně jinde. Když mám čas a dobré světlo, tak mu dělám dokumentaristu, on jenom mávne rukou a hltá ty rekordy. Pokud vím, tak stále mluví o desítce pod třiatřicet minut, půlmaraton chce zaběhnout za sedmdesát atd. Maraton zatím neplánuje. Je ještě mladý, letos maturoval, přihlásil se do Ústí na UJEP. Hodně toho vyhrál, ale soupeřů si váží. Hodně mluví o nějakém Procházkovi, to je jeho vzor. Měří 172 cm, váží 62 kg. Tak to je asi všechno co vám mohu na něj naprášit," říká jeho osmdesátiletý dědeček, který se prý celý život sportu spíše vyhýbal.

Tenhle kluk je stále neskutečně skromný, poráží zkušené borce a pořád se jenom usmívá.

Běh kolem studánkyAbsolutní pořadí muži:
1. místo – Zdeněk Pinc (20 let) – Třebenice – 25:24
2. místo – Petr Zuda – (32 let) – Ústí nad Labem – 27:25
3. místo – Jiří Vlček (43 let) – Povrly – 28:24
Absolutní pořadí ženy:
1. místo – Jarmila Sobecká - USK Provod – 30:54
2. místo – Tereza Macháčková – Doksy – 31:25
3. místo – Olga Kantová – Teplice – 34:27