Ústečtí navázali na předchozí domácí vítězství s Arsenalem Benešov (4:3), ve Sportcentru Sluneta bylo tentokrát k vidění o poznání více branek. Bílomodři si vypracovali během úvodní půle tříbrankový náskok, který hosté marně dotahovali od konce úvodního dějství s brankářem v poli.

"Zápas se hrál ve vysokém tempu a hrálo se nahoru, dolu. Na domácích byla vidět enormní snaha udělat pro záchranu soutěže maximum. Bohužel jsme nezachytili začátek utkání a když už jsme se přiblížili na dostřel, domácí opět odskočili," hodnotil duel asistent hostujícího kouče Jiří Novák. "Náš brankář Novák předvedl několik skvělých zákroku a hráčům musím poděkovat za nasazení po celé utkání. Domácím gratulujeme k vítězství," dodal.

Futsalisté FC NY Tiradores Ústí nad Labem mají na dosah postup do 2. ligy. Ilustrační foto
Divizní nováček z Ústí se na Kladně přiblížil účasti ve 2. lize futsalistů

"Vynikající týmový výkon a maximální nasazení nás dovedlo k veledůležité domácí výhře, druhé v řadě. Samozřejmě by šlo vyzdvihnout individuality, za úspěchem ale stojí kompaktní výkon celku," kontroval v hodnocení tábor domácích.

Klíčové bylo, že jsme nedovolili soupeři srovnat a stále jsme drželi náskok, který jsme si aktivní hrou vybudovali v první půli. Druhým klíčem k úspěchu byla právě ona aktivní hra, kdy jsme v závěru soutěže konečně ztratili nováčkovskou nervozitu a pochopili, že bodovým ziskům musíme jít naproti."

Rapid Ústí n. L. - SK UP Olomouc, 1. FUTSAL liga 2023/2024
Zachráněno! Rapid smetl Olomouc a ligu si zahraje i v příští sezóně

Kadaňští futsalisté tak během jednoho hracího víkendu dvakrát pomohli těm ústeckým. Prvoligový International FC Kadaň zdolal v pondělí Brno, soupeřící o historicky první prvoligové play-off s Rapidem Ústí. Tiradores zase zaknihovali s Betisem tři body, které je tři kola před koncem drží s dvoubodovým odstupem na první nesestupovou příčku, jíž drží Jerigo Plzeň.

V příštím kole míří Ústí do Liberce, v předposledním kole přivítají na ústecké Slunetě v sobotu 24. února od 20 hodin Spartu Praha.