Po dvou třetinách přitom nad outsiderem vedli o dvě branky a zdálo se, že vystřídají Brno na čele tabulky. Nakonec ale jeho ztrátu nevyužili a dál na lídra ztrácejí dva body.

„Zápas mohu hodnotit ze dvou pólů. Hráli jsme slušně dopředu, ale nedáme gól ani do prázdné fotbalové branky. Když už vedeme a můžeme mít zápas pod kontrolou, tak začneme bláznit a místo uklidnění hrajeme kamikaze," zlobil se po zápase trenér Severočechů Tomáš Syryčanský.

Jeho svěřenci nevstoupili do utkání s trpaslíkem dobře a brzy prohrávali, ještě do přestávky ale otočili díky trefám Mareše a Vojty. Ve druhém dějství si pak vypracovali dokonce tříbrankový náskok, ale ani to jim na výhru nestačilo. Soupeř ze Slezska snížil na 5:4 a přestože poté ještě jednou inkasoval, ve třetí části náskok Ústí definitivně smazal.

A aby toho nebylo málo, v prodloužení využil přesilovku a bral nečekané dva body. „Z naší strany to byl dobrý taktický výkon, děkuji klukům za nasazení," chválil svůj tým trenér Holovka. „Diváci viděli přímo ukázkový návod, jak projet slušně rozehraný zápas," dodal Syryčanský.

Florbal Ústí – Ostrava 6:7 po prodloužení (2:1, 4:3, 0:2 – 0:1).Branky Ústí: Vojta 2, Stummer, Nikolič, Štorek, Mareš. Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Střely: 46:40. Diváci: 172.

Florbal Ústí: Hlava – Glatz, Pojar, Kolstrunk, Nikolič, Vojta, Stummer, Kučaba, Sattler, Novák, Grosse, Svoboda, Štorek, Huslička, Mareš, Täuber, Schuschwary, Kühnel. Trenér: Syryčanský.