Nejen že jim to sluší v dresech, ale navíc opravdu umí hrát volejbal! Skvělými výkony totiž celou sezónu bavily své fanoušky a nakonec si dokráčely pro další druholigové prvenství. V soutěži posbíraly chabařovické hráčky 29 vítězství ze 36 pokusů, krok s nimi držely pouze Pražanky z ČVUT.

Právě ty ale vyhrály předposlední soutěžní víkend obě utkání na Ústecku, a před závěrečným dvojkolem se tak posunuly do čela tabulky. "Mrzí nás to, nulu jsme si za předvedený výkon nezasloužily. Pokusíme se ještě zabojovat v posledním kole," slíbily Chabařky na svém klubovém profilu.

Volejbalový bouřlivák Lubomír Vašina (uprostřed) už není trenérem extraligového SKV Ústí nad Labem. Foto: www.skvusti.cz
Volejbalová revoluce v Ústí. Vašina a hráči skončili, trenér se hledá i v cizině

A tak se také stalo. Svěřenkyně trenérky Marcely Bromové vyhrály v Plzni 3:0 a 3:1, a čekaly na případnou pomoc ze souběžně hraných utkání ve Střešovicích, kam přijelo ČVUT. V prvním duelu sebraly domácí favoritkám bod za prohru 2:3, to ale stálo nestačilo. Druhý duel ale vyslal díky do Střešovic, které zvítězily 3:1.

"Měly jsme radost z naší výhry, ale výsledek ze Střešovic jsme ještě nevěděly. Ten jsme se dozvěděly až po zápase, kdy jsme si bouchly šampíčko jakože je konec a ve zdraví jsme to přežily. A pak se načetly výsledky na svazových stránkách a my začaly ječet," popsala s úsměvem chvíle štěstí chabařovická Denisa Beerová.