Zápasové dění by vydalo na román. Za normálních okolností by šlo o souboj dvou nováčků o jedno volné místo k záchraně. I přesto, že je kvůli covidu sezóna nesestupová, se ale na hřišti odehrávala bitva se vším všudy, která se místo obvyklé hodinky a půl natáhla na 2 hodiny a 16 minut!

Emoce tryskaly všemi směry. K vidění byly dvě červené karty, 19 branek, tvrdé souboje i slovní provokace, potyčky a chyb se nevyvarovali ani rozhodčí. Divokou výhru 12:7 si nakonec odvezl celek z Moravy, Rapid už se tak před posledním mačem s Helasem Brno nepohne z jedenácté příčky.

„Brno si vítězství zasloužilo. Nechci jmenovat příčiny, ale ani přes vývoj utkání si nemůžeme dovolit dostat jedenáct karet za jedno střetnutí. Jen je podivný, vzhledem k vyhecovanosti zápasu, nepoměr karet a desetimetrových kopů mezi oběma týmy,“ shrnul kouč Ústí Martin Dlouhý. 

1. FUTSAL liga, 22. kolo:
Rapid Ústí nad Labem – Žabinští Vlci Brno 7:12 (2:7)
Branky a nahrávky: 13. Zajíček (Jelínek), 16. Koc (Sloup), 21. Jelínek, 31. Rozboud (Výborný), 32. Zajíček (Koc), 33. Koc (Výborný), 36. Jelínek (Sloup) – 1. Havlín, 2. Svoboda (Chráscina), 6. Havlín, 9. Starý (Svoboda), 16. Starý (Hromek), 17. Hromek (Chráscina), 18. Hansl (Havlín), 32. Havlín (Mezník), 34. Havlín (Hansl), 34. Havlín (10 m kop), 39. Mezník (Starý), 40. Havlín (Chráscina).
Rozhodčí: Vlašič, Milner. ŽK: 10:3. ČK: 2:0 (13. Džudža, 34. Koc). Bez diváků.
FC Rapid Ústí nad Labem: Džudža (13. Votava) – M. Čapek, Sloup, M. Macháček, T. Jelínek, Rozboud, připraven Jaroslav Zápotocký – Koc, Gajdoš – P. Výborný, Zajíček – Jiří Zápotocký, připraven Hajaš.