„Startovné akce jde stejně jako loni na charitativní účely. Konkrétně na pomoc Péťovi Cibulkovi, sportovci, kterému nešťastný úraz na kole – zlomení krčního obratle a poranění míchy – obrátil život naruby," uvedla Jana Procházková z Nadačního fondu Plamínek naděje, který běh spoluorganizoval.

ZOTAVUJE SE V KLADRUBECH

Z Petra je kvadruplegik a v sanatoriu v Kladrubech se zotavuje a připravuje na začlenění zpátky do života. „Petr bude potřebovat řadu speciálních pomůcek a péče. Kompletní výtěžek ze startovného běhu je určený právě na tyto věci," dodala Procházková.

Dobrovolné startovné na trati dlouhé pět kilometrů se vtěsnalo do skleněné krychle. Běžci navlékli startovní čísla a blikající had z lidských těl se dal do pohybu přesně v sedmnáct hodin.

Komentátorem byl David Cihlář, dokumentaristou Jirka Šťovíček, s kočárkem běžela ústecká hvězda Zuzka Rusínová. První se vrátil k časomíře Petr Zuda, ale pochvalu zasluhují všichni.

„Tady se na čas moc nekouká, ani nevím, za kolik jsem to dal. Skvělá akce. Tolik nadšení se jen tak na ulici nevidí. Jsou tu celé rodiny," chválil Zuda.

BOSÝ BĚŽEC SI NECHAL BOTY

Na startu byl i pan Kostovič s manželkou, sestry Blanka a Renata Vajrychovy, Zdeněk Pinc přivedl dědečka i maminku. Jirka Vlček přijel z Povrlů, Michal Barvínek z Malečova představil manželku i děti. Tentokrát si tradičně bosý běžec nechal boty.

„Před týdnem jsem běžel na Lovoš, solidní kopec. Vyhrál to Petr Cmunt z Cvikova, já byl pátý s časem 18:56. Do konce roku mám v plánu ještě dvě akce. Záleží hlavně na počasí. Z Děčína na Sněžník se běží 26. prosince. To bych si rád zkusil. Končím v Lovosicích, kde se běží tradiční Silvestrovský běh," svěřil se vítěz.

Hodně lidí zůstalo na místě po ukončení akce, vánočka se zapíjela horkým čajem, došlo i na tombolu a vyhodnocení celé běžecké sezony. David Cihlář měl snad dvoje plíce, mluvil, mluvil a mluvil. Všichni se vzájemně fotili a přáli si hezké Vánoce.

Velkou pochvalu zaslouží všichni organizátoři. Kromě zmíněného Plamínku naděje také Prima běhy, Pivovar Hotel Na Rychtě, EC Lokomotiva Mumie, Dubické běhy, RunCzech a Mattoni Free Run a město Ústí nad Labem.

VYBRALO SE PŘES 65 TISÍC

Happy end? Na Péťu Cibulku se při Druhém nočním adventním běhu vybralo úctyhodných 65 408 korun!

A dobrá zpráva na konec: Pokud jste nemohli dorazit a rádi byste přispěli na Petra, můžete poslat finanční dar na účet Plamínku naděje: 7893538001/5500. Do zprávy přidejte – Petr Cibulka.