Ústí nad Labem ovšem spadlo po slibném podzimu až na osmou příčku, ačkoliv v posledním kole se ještě může posunout až na 6. místo. V domácím prostředí padla Elba také s Kladnem 1:2.

„Je to pořád dokola. Kladno přijelo v oslabenější sestavě, než jsme čekali, ale ani tak jsme toho nedokázali využít. Ať už kvůli neproměněným šancím v první periodě, nebo naší totální nedisciplinovanost v prostředním dějství,“ štvalo po šesté porážce z osmi jarních duelů ústeckého kouče Jana Fedáka. „Oslabení nás stojí nejen zbytečné síly, ale i herní čas, v němž můžeme vstřelit branku.

Ústí zabralo až v závěru, minutu a půl před koncem využil powerplay Lukáš Soukup. „Je pravda, že v závěru jsme zabrali, ale hrát posledních pět minut na tři body zkrátka nestačí,“ zopakoval Fedák známé klišé.

Blades Ústí - Brno Alligators, Snapbacks liga 2022.
FOTO: Ústeckým Blades doma vstup do nové sezóny hrubě nevyšel

Přesto je nakonec před posledním kolem jakž takž spokojený. „Je škoda, že jsme nedokázali navázat na slibně rozjetý podzim, ale vzhledem k celé řadě problémů, které jsme v letošní sezóně měli, je dobré, že se nemusíme strachovat o záchranu. Účast v elitní osmičce je v tomto smyslu důležitá.“

Poslední duel základní části čeká Elbu v pátek od 15.00, kdy je v Mostě na programu severočeské derby.

Také Mostečtí si o uplynulém víkendu pokazili velice dobře rozjetou sezónu. Nejprve nestačili doma na Kert Praha 1:3, o den později padli 2:3 v Karviné. Tyto dvě porážky je srazily ze druhé příčky na čtvrtou, poslední pozici, která zaručuje start čtvrtfinále v domácím prostředí, budou navíc Severočeši ještě hájit před svým nedělním přemožitelem, který je jen o bod zpět.

Čtvrtfinálové série začínají 23. a 24. dubna u první čtyřky, hraje se na tři vítězná utkání.