Ústecká basketbalová ikona, opora letošní squadry trenéra Antonína Pištěckého. Prošel reprezentací, s níž si zahrál čtvrtfinále ME 2015, má čtyři mistrovské tituly s Nymburkem, stříbro a tři bronzy s Děčínem. Ačkoliv mu v lednu bylo už 36 let, prožil letos, alespoň podle čísel, životní sezónu. I proto se v ústecké Slunetě modlí, aby ještě jednou, naposledy, oddálil o rok odchod do důchodu. Aby do třetice všeho dobrého zkusil přenést ústecký celek přes čtvrtfinále do vytoužených bojů o medaile.

Letos dobře rozjetou sezónu stopla pandemie koronaviru. Houška tak možná přišel o možnost loučit se na palubovce v soutěžním zápase. Ve středu večer pálil za ústeckou Slunetu v rámci 3. kola Kooperativa NBL Shootout, střelecké soutěže, která má fanouškům alespoň částečně nahradit ukončenou sezónu. Návrh nové smlouvy mu leží na stole, ústecký kapitán ale několikrát prohlásil, že si vše musí pečlivě rozmyslet. Je tedy možné, že včera střílel za Slunetu v soutěžním klání naposledy.

Basketbalové derby Ústí nad Labem a Děčín se už hrát v této sezoně nebude.
Famózní Kroutil nasázel 22 trojek, Houška skončil třetí

Nasázel sice úctyhodných 60 bodů, což mu vyneslo třetí příčku, v celkovém součtu je zatím šestý. Do finále ale projde jen nejlepší osmička a do konce zbývají ještě tři kola (tedy 21 střelců), kteří ho mohou vyšoupnout. Stejně tak nemá ani tým Slunety jistý postup mezi čtyři nejlepší týmy do týmového finále, kde by pak klub volil dva střelce, kteří ho budou reprezentovat.