„Hned po startu vyrazil do čela Ladislav Vojtěchovský z Krupky a stále zvyšoval tempo. Trať byla jiná než v loňském roce, především běh po oblázcích u vody byl pro mnohé překvapující. Snažil jsem se stáhnout náskok vedoucího muže, ale ještě v závěrečném stoupání vedl přibližně o 50 metrů. Společně se mnou běžel Ondřej Matoušek a rozhodnutí padlo v cílové rovince," hodnotil závod Petr Zuda.

Těší se, že ho někdo porazí

„Letos jsem absolvoval pět závodů, všechny jsem vyhrál, ale konkurence je stále lepší. Za týden se běží desítka v parku u polikliniky, třeba už tam mne někdo porazí," provokoval usměvavý vítěz.

V sobotu se koupali v chladné vodě Milady někteří starostové, v neděli 248 běžců potilo krev na desetikilometrové trati a do vody nikdo z nich nevlezl. Parkoviště za kostelem v Roudníkách bylo plné, pořadatelé a dobrovolníci se snažili, aby vše klapalo.

Role sportovního komentátora se ujal David Cihlář, který před závodem vytěžil s mikrofonem v ruce Zuzanu Rusínovou a udělal dobře. Učitelka vyhrála!

Klobásky, trička, masáž

V cíli zavládla spokojenost a voňavé klobásky chutnaly všem. Závěrečné představování vítězů vyvolalo potlesk, losování v tombole bylo plné úsměvů. Někdo dostal tričko, někdo třeba poukaz na masáž.

Pořadatel Jan Kostovič chválil dobrovolníky, dobrovolníci chválili cyklisty, všichni se těšili na další akci. Milada byla skvělá, třetí ročník bude ještě lepší.

Absolutní vítězové: muži:
1. místo - Petr Zuda - Ústí nad Labem - čas - 35:35
2. místo - Ladislav Vojtěchovský - Krupka - čas - 35:41
3. místo - Ondřej Matoušek - Ústí nad Labem - čas - 35:52
ženy:
1. místo - Zuzana Rusínová - Ústí nad Labem - 41:32
2. místo - Jaroslava Brendlová - Ústí nad Labem - 42:52
3. místo - Gabriela Bártová - Ústí nad Labem - 45:43