Televizní přenosy tenkrát sledovali snad všichni sportem posedlí diváci. Když v letech 1974, 1976, 1978, 1981, 1982 pózoval s originální trofejí, noviny byly plné jeho fotek.

Hltali každé slovo

Nejslavnější československý plochodrážní jezdec všech dob Jiří Šancl přijel v sobotu do Chabařovic, aby zde nabízel své bohaté zkušenosti nadějím. V barevných kombinézách v polokruhu stálo proti němu dvanáct šikovných kluků a jedna dívenka z Drážďan.

Hltali každé jeho slovo. Potom po dvojicích vjížděli na menší ovál stadionu, aby předvedli všem co umí. Jedním z pozorovatelů byl i vedoucí Sportovního centra plochodrážní mládeže AK v AČR Slaný Petr Křivava. Kolem tohoto sportu se pohybuje neuvěřitelných šestačtyřicet let a stále věří, že plochá dráha dostane ještě šanci.

Jen tři ovály v republice

"V české republice je devět plochodrážních klubů spolupracujících s naším centrem. Svitavy, Slaný, Plzeň, Pardubice, Mšeno, Liberec, Chabařovice, Divišov, Březolupy. Malý ovál pro mládež je pouze v Divišově, v Praze a v Chabařovicích. Pokud chceme z talentovaných jedinců postavit reprezentační tým, musíme je nejprve vyhledat a potom jim nabídnout požadované podmínky. K těmto účelům bylo založeno Sportovní centrum mládeže ve Slaném. Nevyhledáváme šikovné kluky, chceme pouze výrazné talenty. Kategorie M1 připravuje kluky ve věku od 9 do 14 let, kteří jezdí na motorkách 125 ccm. Kategorie M2 je pro kluky ve věku 15 - 21 let, ti už jezdí na silnějších strojích 250 ccm a 500 ccm. Pro trenérskou práci jsem získal tři nejzkušenější. Jiřího Štancla, Miroslava Rosůlka a Frantu Kalinu. Toto je první letošní společné soustředění. V Chabařovicích máte hned dva velké talenty. Adama Fencla a Filipa Šifaldu," říká Petr Křivava a ukazuje seznam plochodrážních nadějí.

Každý má platnou licenci, pojistku, zdravotní prohlídku a smlouvu. Mají odvahu a obdivují Jiřího Štancla. Chodil trpělivě mezi nimi a každému zvlášť vysvětloval, proč se vyhrává.