Ačkoliv do ní vstupovali jako outsideři, vyhráli oba zápasy na palubovce soupeře a nyní jsou na prahu semifinále první ligy. Poslední krůček mohou udělat v sobotu, kdy hrají v domácí hale.

„Nikdo z fanoušků, diváků a z České Lípy to asi nečekal, my jsme ale byli přesvědčení o tom, že toho schopní jsme. Vyhráli jsme oba zápasy, i když hladké to nebylo," povídal po venkovních bitvách kouč Ústí Tomáš Syryčanský.

Jednoznačný výsledek

Jeho svěřenci šli do derby s jasným plánem – vyhrát první zápas. „Byli jsme na Lípu výborně připraveni. Ze začátku jsme sice měli trochu problémy, ty jsme ale brzy vypilovali a postupem času jsme začali trestat jejich chyby. Nakonec z toho byl jednoznačný výsledek," řekl Syryčanský.

Přestože s Českou Lípou Ústečané v základní části neuhráli ani bod (10:11, 4:6), tentokrát ji smázli rozdílem třídy 9:4. A ve druhém klání navíc předvedli ještě lepší výkon!

„Podle výsledku to vypadá, že to bylo vyrovnanější, ale opak byl pravdou. Předvedli jsme ještě lepší výkon a jen díky gólmanovi domácích nebylo rozhodnuto už v první polovině utkání. Pro diváky to byl skvělý zápas ve vynikající atmosféře," chválil kouč Ústí.

„Nyní se soustředíme jen na sobotní zápas, je jedno, jestli je třetí nebo pátý v sérii. Chceme vyhrát a přestože nás vzhledem k zápasům juniorů čeká náročný víkend, musíme si s tím poradit. Vůbec se toho nebojíme, pokud budeme hrát jako v Lípě, zvládneme to," dodal trenér.

Padne divácký rekord?

Třetí zápas čtvrtfinále s Českou Lípou sehrají ústečtí florbalisté v sobotu od 18 hodin v hale Slunety na Klíši a trenér Syryčanský věří, že padne divácký rekord klubu. „Česká Lípa určitě vypraví autobusy s fanoušky a my také nezůstaneme pozadu. Věřím, že padne náš rekord, kterým bylo 340 diváků v loňském čtvrtém čtvrtfinále se Startem Praha. Přál bych si, abychom tentokrát atakovali hranici pěti stovek diváků," řekl kouč. Lístky seženete přímo na místě před zápasem a stojí 30 korun.

Česká Lípa – Florbal Ústí 4:9 (0:1, 2:4, 2:4) Branky: Karel, Slaný, Tichý, Podrabský – Pojar 3, Kužel 2, Kopecký, Kolstrunk, Štorek, Jiří Mareš. Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Střely: 43:27. Diváci: 285.
Česká Lípa – Florbal Ústí 3:4 sn (0:1, 1:1, 2:1 – 0:0) Branky: Matějíček, Kněžour, Jeřábek – Kolstrunk + nájezd, Schuschwary, Kopecký. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:1, navíc Pastor (ČL) 5 minut. Bez využití. Střely: 36:46. Diváci: 306. Stav série: 0:2.
Florbal Ústí: Hlava – Kužel, Glatz, Pojar, Kolstrunk, Vojta, Stummer, Kučaba, Sattler, Novák, Kopecký, Štorek, Filipec, Jiří Mareš, Täuber, Schuschwary, Jaroslav Mareš, Koník, Kühnel, Šafařovský. Trenér: Syryčanský.