Startovní listina mužů nabízela pětadvacet jmen, mezi kterými nechyběl boxer Lukáš Konečný, triatlonista z Litvínova Jakub Langhammer, ústecký vytrvalec Jirka Kostínek, několik borců z KTVS UJEP, či zástupce EC Lokomotiva Mumie Jan Tříska.

Mimořádná forma

Stanovený okruh dlouhý 1200 metrů za čtyřicet minut + jedno kolo obkroužil desetkrát zkušený běžec z Teplic Miroslav Matěcha ml., který si do Ústí přivezl mimořádnou formu. Druhý byl Jakub Langhammer, třetí Martin Kotěchovec.

„Musím se přiznat, že jsem trochu váhal s účastí. Minulý víkend jsem s kamarádem absolvoval závod dvojic Pět Beskydských vrcholů. Je to opravdu prověrka psychických i fyzických sil, v průběhu tří dnů musíte zdolat úsek dlouhý asi 120 kilometrů. Skončili jsme na 22. místě," uvedl vítěz a dodal:

„Kampusovka je dobrý nápad, schody mi nevadily, ale to mírné stoupání po dlažebních kostkách jsem cítil v každém kole víc a víc. Prima běhy předvedly perfektní organizaci včetně kontrolních čipů. Přítomen byl i rektor UJEP Martin Balej, který si vyzkoušel štafetu. Příští rok přijedu zas. Ve starší kategorii běžel i můj táta a stál také na bedně. Byl druhý za Luďkem Hrbkem z KTVS UJEP a ten byl moc dobrý."

Rusínová vyhrála i ve Varnsdorfu

Mezi ženami byla opět nejlepší Zuzana Rusínová. Krátce zapózovala na bedně, jako cenu si vybrala knihu a spěchala do Varnsdorfu, kde se v patnáct hodin běžela osmička, kterou také vyhrála.

Škoda jen, že místní studenti dali přednost jiným aktivitám. Nový areál, nový závod, staré praktiky. Závod bez diváků.

Vítězové běžeckého závodumuži kategorie M20: Miroslav Matěcha, TJ Hvězda Trnovany
muži kategorie M35: Lukáš Konečný, Magistrát UL
muži kategorie M45: Luděk Hrbek, KTVS UJEP
ženy kategorie Z20: Zuzana Rusínová, Ústí nad Labem
ženy kategorie Z40: Jana Procházková, Magistrát UL