Rapid má na svém kontě první bod v 1. juniorské lize futsalistů. Nováčkovi soutěží v kategoriích U17 a U19 ho zařídila bezgólová remíza mladší kategorie s Interobalem Plzeň.

Turnaj, který se odehrál v krásnobřezenské sportovní hale, svedl dohromady celky pořádajícího Rapidu, Baníku Chomutov, jenž je s Ústím v pořadatelské dvojici, Mělníka a Plzně. Diváci tak mohli na vlastní oči vidět oba úřadující mistry republiky. V mladší kategorii je totiž šampiónem z loňské sezóny Chomutov, v U19 obhajuje titul Mělník.

Ten nakonec udělil ústeckým hráčům lekci a ovládl zápas 8:1, vysokou porážkou 1:7 skončil i zápas Rapidu s Plzní. „Těžko se to hodnotí. Výkony se sice pomalu zlepšují, ale výsledky zatím dobré nejsou,“ popsal trenér juniorky Matěj Čapek.

PRVNÍ BOD ZAŘÍDILA U17

To mladší kategorie si vedla o poznání lépe. Už první zápas s Mělníkem, který sice soupeř ovládl 4:1, naznačil, že kategorie U17 může na body pomýšlet velice brzy.

„Bohužel jsme neproměnili dvouminutovou přesilovku po vyloučení jednoho z hostujících hráčů. Jinak to ale bylo vyrovnané utkání,“ hodnotil Čapek. Ten už měl ale po druhém zápase důvod k radosti. Ačkoliv duel s Plzní branku nenabídl, v Rapidu jsou spokojení.

Rapid Ústí. Ilustrační foto.
Nezvládli ani druhý šlágr. Áčko Rapidu popravily standardky

„Je to sice jen bod, ale máme z něj radost a hodnotíme to pozitivně. Sice při nás stálo i štěstí a podržel nás brankář Džudža, ale to k tomu patří,“ popisoval domácí kouč. „Trefili jsme i tyč, navíc hráči bojovali a pro ten bod si šli,“ dodal na závěr.

Futsal, 1. juniorská liga
U17: Rapid Ústí - Mělník 1:4 (0:1). Rapid Ústí - Interobal Plzeň 0:0 (0:0) Další výsledky: Chomutov-- Plzeň 5:1, Chomutov - Mělník 3:4
U19: Rapid Ústí - Mělník 1:8 (0:5) Rapid Ústí - Interobal Plzeň 1:7 (0:3) Další výsledky: Chomutov - Plzeň 3:2, Chomutov - Mělník 3:3