Skóre sice otevřel v 10. minutě Jelínek, hosté však otočili a vedli 2:1 a 3:2. Rapid však díky Dlouhému, Sorocabovi a Macháčkovi rozpoutal v závěrečných dvou minutách první půle gólovou smršť a úvodní dějství nakonec ovládl 4:3. Po změně stran si trpělivou hrou vypracoval až čtyřbrankový náskok, v závěru už jen kosmeticky upravil skóre Šimáček. „Nepamatuji, kdy naposledy jsme byli v kompletní sestavě ve třech zápasech v řadě,“ pochvaloval si širokou lavičku domácí kouč Martin Dlouhý, jenž se vrátil na palubovku po dlouhém zranění. „Zápas byl po vánoční pauze, kdy jsme moc netrénovali, takže to bylo znát. Proti Malibu to je vždy vyrovnané, ač jsme vyhráli o tři branky. Jsem za to rád, protože nás nyní čekají těžké duely a my se potřebujeme dostat do zápasového tempa,“ dodal.

SEDMNÁCTKA ÚSPĚŠNÁ

Další turnaj čekal v nejvyšší soutěži také výběry U17 a U19. Ty tentokrát cestovaly až do Brna, kde je čekal domácí Helas a Tango Hodonín. Zatímco starší kategorie utrpěla debakly 1:12 a 0:10, sedmnáctky sice prohrály s Hodonínem 1:4, pak však zdolaly 2:1 domácí Brno.

„Měli jsme za sebou dlouhou cestu vlakem, což se asi trochu projevilo v prvním zápase sedmnáctek. Ve druhém jsme urvali důležitou a podle mě zaslouženou výhru, díky níž jsme ve hře o Final four. V devatenáctkách hrají i patnáctiletí kluci, což se projevilo. Nestačili jsme především silově a fyzicky, ale pro kluky je to zkušenost,“ řekl trenér juniorských výběrů Matěj Čapek. (db)

Futsal, 2. liga západ, 13. kolo:
Rapid Ústí nad Labem – Malibu Mladá Boleslav 7:4 (4:3)
Branky a nahrávky: 10. Jelínek (Vobořil), 18. Dlouhý (Jelínek), 19. Guilherme Guirelli, 20. Macháček (Krok), 22. Klier, 29. Krok (Hrdý), 38. Krok (Jelínek) – 15. Pitloun (Machů), 16. Vaněk (Rudzan), 19. Machů (10 m kop), 39. Šimáček (Pitloun).
Rozhodčí: Nagy, Vlašič. ŽK: 4:2. Diváci: 66.
Rapid Ústí nad Labem: Votava (Džudža) – Hrdý, Sloup, Klier, Krok – Gajdoš, Vobořil – Jelínek, M. Dlouhý – P. Výborný, Guilherme.