Šlágr 2. ligy futsalistů svedl dohromady ústecký Rapid, jenž byl čtvrtý, a druhé Kladno. Domácí celek nakonec vyhecované utkání ovládl 4:3.

Rapid mohl případnou výhrou využít zaváhání třetího Jablonce, na nějž se mohl v tabulce bodově dotáhnout, naopak Kladno potřebovalo zvítězit, chtělo-li udržet krok s vedoucími Českými Budějovicemi. „V případě výhry bychom měli třetí místo ve vlastních rukou. I kdybychom prohráli další kolo na hřišti páté Plzně a Jablonec zvítězil, následně ho máme doma,“ vysvětlil předseda klubu Matěj Čapek. „Venku jsme prohráli 8:9, domácí výhra by tak znamenala lepší vzájemný zápas i to, že bychom se v tabulce dostali před ně.“

Chomutovští florbalisté dnes vyzvali v prvním zápase tým Florbal ústí nad Labem a po v celku vyrovananém zápase, kdy Chomutov vedl většinu zápasu o 1 branku a ve finále pak o dvě dokázal Florbal Ústí nad Labem porazit vyýsledkem 5:3. Úvodní buly vhodil Ra
FOTO: Florbalisté si z Chomutova vezou jednu výhru

Rapid začal skvěle a už po 39 vteřinách uklidil zblízka míč do sítě Chmelan. Ačkoliv se Kladnu povedlo ve druhé části srovnat, hlavní slovo měli znovu Ústečtí. Nejprve prošel celé hřiště Čapek a svou akci zakončil ranou k tyči, následně zvýšil na 3:1 Chrudimský. Soupeř se ale nevzdal, po sporném zákroku na Dlouhého z brejku snížil a při závěrečném risku bez brankáře srovnal. Jenže remíza hostům nestačila, v powerplay tak pokračovali a nakonec je potrestal ranou do prázdné branky Dlouhý.

„Bylo to hodně vyhecované už z prvního vzájemného duelu. Tam nás poškodili rozhodčí, takže jsme měli obrovskou touhu doma vyhrát a Kladnu to vrátit. Zápas se nám povedl výborně takticky,“ dodal Čapek.

Futsal, 2. liga západ, 19. kolo:

Rapid Ústí n. L. – FK Kladno 4:3 (1:0)

Branky a nahrávky: 1. Chmelan (Sloup), 27. Čapek, 28. Chrudimský, 39. Dlouhý (Chmelan) – 26. Farkaš (Čurda), 32. Čurda (Kaválek), 38. Vašák (Čurda)
Rozhodčí: Vlašič, Nešněra. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (40. Kaválek). Diváci: 97
Rapid: Votava (Džudža) – Sloup, M. Čapek, Macháček, Chrudimský – Chmelan, M. Dlouhý – Krok, Virt – připraven D. Dvořák