V krajské metropoli kraloval Ukrajinec Ivan-Bohdan Horodyskyi, který zvítězil v čase 1:03:54. Druhý Ital Said El Otmani ztratil v cíli šest sekund. Nejlepším z Čechů byl čtvrtý Vít Pavlišta v osobním rekordu 1:04:48.

Mezi ženami vyhrála Kristina Hendelová, která zaběhla čas 1:13:29. Z českého souboje vyšla nejlépe Marcela Joglová (1:15:12), která skončila čtvrtá. Eva Vrabcová-Nývltová, která se vrátila po mateřské pauze, zaběhla čas 1:18:21, který stačil na šesté místo.    

Nezbytnou součástí závodu byly roušky. Pro běžce platila nutnost mít zakrytý nos a ústa i ve startovním koridoru. Účastníci se letos museli obejít bez sprch, masáží, tejpování či pozávodní párty.  

„Ústí obvykle náš půlmaratonský kalendář zakončuje, ale letos je vše jinak a my tu začínáme. Moc děkujeme všem, kteří nám pomohli uspořádat bezpečný závod v téhle obtížné době. Věřím, že si běžci i fanoušci závod nehledě na okolnosti dokázali užít," řekl ředitel závodu Tomáš Coufal.

„Nebylo to vůbec jednoduché, ale díky spolupráci s krajem, městem, hygienou a všemi dalšími se to podařilo. Jsem hrdý, že Ústí mohlo vidět skvělý závod a doufám, že jsme tím trochu inspirovali organizátory běžeckých závodů u nás i ve světě,“ doplnil prezident organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo.