Na startu nechyběly děti, rekreační i zkušení běžci a dokonce ani redaktor Ústeckého deníku. Všichni společně si užili jedinečnou atmosféru závodu, a ještě pomohli dobré věci, část startovného totiž putovala na konto nadačního fondu Plamínek naděje.

„Vybrané prostředky půjdou na sportovní aktivity dětí z ústeckých dětských domovů," řekla ředitelka fondu Jana Procházková.

BĚŽELY I ZNÁMÉ TVÁŘE

Závodilo se v několika kategoriích rodinném běhu, juniorském běhu, štafetě na 2x 6 kilometrů a hlavním závodě, který měřil, jak už název napovídá, dvanáct kilometrů. Na startu nechyběly ani známé tváře z Ústecka, například plavec Petr Bartůněk či zpěvačka Eliška Lüftnerová.

„Jsem rád, že nám vyšlo počasí a že se závod obešel bez jakéhokoliv zdravotního problému některého z běžců. Myslím, že všichni byli spokojení," pochvaloval si pořadatel Jiří Šťovíček.

Mezi muži se z prvenství radoval Zdeněk Pinc z Třebenic, který tratí prolétl v úctyhodném čase 40 minut a 2 vteřiny.

ŠTAFETA ÚSTECKÉHO DENÍKU BYLA DEVÁTÁ

„Hned od začátku jsem to napálil, ale na pátém kilometru už jsem nemohl, tak jsem do kopečka trochu zvolnil. Mile mě překvapily ty brody, běžel jsem tady poprvé a líbilo se mi tu. Trať byla dobře značená," pochvaloval si vítěz závodu v cíli a prozradil, jak se připravoval: „Běhám každý den a ještě to prokládám kolem."

Mezi ženami byla nejrychlejší Ústečanka Jarmila Sobecká Halířová, která dvanáctku doběhla v čase 50:14, ve štafetě se pak z prvenství radovali bratři Vojtěch a Jiří Janečkové z Ústecké akademie plaveckých sportů (52:12).

Štafeta Ústeckého deníku doběhla do cíle na slušném 9. místě z 26 dvojic (1:05:22).

Rychtářská dvanáctka výsledky: Muži: 1. Pinc (Třebenice) 40:02, 2. Novotný (Sokol Dlouhý) 41:18, 3. Zuda (Ústí) 42:30.
Ženy: 1. Sobecká Halířová (Ústí) 50:14, 2. Vajrychová (Bílina) 51:21, 3. Kantová (Teplice) 53:56.
Štafeta 2x 6 km: 1. Vojtěch a Jiří Janečkovi (Ústecká akademie plaveckých sportů) 52:12.