Ústí vstoupilo do zápasu ve velkém stylu, po pěti minutách vedlo 15:2, domácí táhl především fantasticky hrající Martin David. Opavě pomohla přestávka mezi první a druhou čtvrtinou, druhé dějství začala šňůrou 14:4 a přiblížila se na rozdíl pěti bodů. Jenže kouč Slunety Antonín Pištěcký si vybral postupně dva oddechové časy a to zabralo. Slezané už zvládli jen 3 body, naopak Ústí jich nasázelo osmnáct! "Měli jsme výborný vstup do utkání. Kromě nějaké tříminutovky, kterou jsme měli hluchou, ale já měl naštěstí možnost si vybrat dva oddechové časy a hráče uklidnit, jsme zvládli první poločas o dvacet bodů," načal hodnocení zápasu trenér Slunety Antonín Pištěcký. "My jsme vstoupili do zápasu velice špatně, přesto se nám povedlo to stáhnout na pět bodů. Pak jsme si ale nechali Ústí opět odskočit a to už se prostě neodpouští," souhlasil hostující hráč Jan Švandrlík.

Jedinou kaňkou na první půlce tak bylo pouze zranění Martina Davida, který po faulu hostů špatně došlápl a kvůli výronu kotníku pro něj zápas předčasně skončil.

ALLEY-OOP I MEXICKÁ VLNA

Do druhé půle tak zbylo domácímu trenérovi jen deset hráčů, tři z toho však mladíci, navíc Karlovský se vracel po zranění. I tak ale Ústí zachytilo nástup do druhé půle a frustrace hostů postupně rostla. "V šatně jsme si říkali, že musíme především vstoupit dobře i do druhé půle," prozradil ústecký lodivod.

Domácí dominanci potvrdila nejprve povedeným alley-oopem, tedy náhozem a smečí ze vzduchu, dvojice Brown-Pecka, následně si připsal "and one", tedy koš s faulem, Ljubomir Čampara. Naopak u hostů se nejprve vyfauloval Zbránek, který dostal navíc technickou chybu, brzy ho následoval i Bratčenkov a po třech čtvrtinách obíhala zaplněnou halou mexická vlna.

Ústí směřovalo ke stovce, v polovině čtvrté čtvrtiny mělo na kontě 87 bodů, Pištěcký však nechal prostor i mladým hráčům a Opava tak v posledním dějství vyhrála 24:14 a lehce zmírnila debakl v zápase, kde prohrávala až o devětatřicet bodů. "Čekali jsme nějakou změnu na obranné polovině, ale ať hrála Opava jakýkoliv druh obrany, dokázali jsme si s tím poradit. Jsem rád za výkon, který jsme dnes předvedli, protože se ukázalo, že když chceme, tak bránit umíme," těšilo Pištěckého.

PECKA MÁ ŠESTÝ DOUBLE DOUBLE

Za domácí tým se dokázali prosadit téměř všichni hráči, nejlepším střelcem byl s 18 body Spencer Svejcar. Zdatně mu však sekundoval Pecka (16), který přidal 11 doskoků a zapsal si už šestý double-double v letošní sezóně. Pozadu nezůstali ani Houška se Šotnarem (po 14) či Josh Brown (10).

"Dnes byl na palubovce jen jeden tým a to bylo Ústí. S domácím trenérem jsme se před zápasem bavili, že bude důležité, jak se nám povede nastavit hlavy hráčů, aby byli koncentrovaní. U nás se to bohužel sešlo, dlouhá cesta, nekoncentrovanost a zápas blbec, takže jsme nikde nebyli, nedokázali jsme dohrát jednoduchou akci a vypadalo to, jako bychom se sešli dnes poprvé. Jediný, kdo zvládl na hřiště přenést trochu energie, byl Honza Švandrlík, ostatní byli frustrovaní sami ze sebe. Nemá cenu chodit kolem horké kaše, je z toho zasloužený debakl, každá šňůra jednou končí, pro nás je to velké ponaučení a vykřičník, abychom začali zase poctivě pracovat a vrátili se nohama na zem," nevymlouval se hostující trenér Petr Czudek.

PERFEKTNÍ DEFENZIVA VYMAZALA I ŠIŘINU

Pištěckého družina tak před svátky ukázala, že basketbal skutečně hrát umí a bodově dorovnala čtvrté Pardubice. Navíc druhý nejlépe střílející tým ligy smetla rozdílem třídy a zařadila se po bok Nymburka, který až do dneška jako jediný dokázal výběr Petra Czudka letos porazit. Na nule navíc udržela rozehrávače Jakuba Šiřinu, kapitána Slezanů, který se ve statistikách efektivity dostal na -33!

"Před Vánocemi je to perfektní výsledek, mrzí mě ale zranění Martina Davida, který byl do svého zranění důležitým faktorem. Všem fanouškům přeji hezké Vánoce, pohodové svátky ," uzavřel Pištěcký. "Skvělá výhra! Po pár týdnech jsme se konečně zlepšili i v defenzivě, myslím, že dnešní vítězství muselo fanoušky potěšit. Přeji všem hezké svátky," přidal se Spencer Svejcar.

Zaplněná hala si tak mohla následně užít i tradiční akci Poslední koš, kde předvedli svá vystoupení nejen všechny mládežnické kategorie, ale i hráči A týmu. Celá Sluneta tak může být přes svátky spokojená, ale pozor, už 29. prosince je čeká těžký zápas na USK Praha.