Ústečtí basketbalisté drželi s několikanásobným mistrem a českým hegemonem zejména v první půli krok. Patnáct minut se s ním přetahovali o vedení, až v závěru první půle Nymburk odskočil na rozdíl šesti bodů.

Po přestávce se rozdíl vyšplhal místy až na 20 bodový rozdíl, přesto se Ústí dokázalo vrátit do zápasu a stáhnout ztrátu na jednociferný rozdíl. Hosté si ale závěr zkušeně pohlídali a nakonec si odvezli výhru 92:80.

"Myslím, že to byl zajímavý zápas pro fanoušky. My jsme měli pomalý start, po poločasové přestávce jsme ale kontrolovali průběh, protočili jsme celou lavičku, což je pro nás důležité, protože v následujících 25 dnech nás čeká zhruba 12 zápasů," zhodnotil trenér hostů Oren Ariel.

"Myslím, že jsme utkání nezačali vůbec zle. Donutili jsme Nymburk vrátit na hřiště základní sestavu, protože kdykoliv prostřídali, byli slabí na obraně pick and rollu i v dalších věcech," byl vcelku spokojený domácí kouč Antonín Pištěcký.

"Prvních zhruba 17 minut bylo z naší strany dobrých, bohužel jsme nechytli konec první půle a začátek té druhé. Soupeř nám utekl na 20 bodů, nám slouží ke cti to, že jsme zápas nezabalili a dokázali jsme se dostat na nějakých deset bodů rozdílu," dodal.

"Hráli jsme dost vabank, nicméně Nymburk vyhrál zaslouženě. Já bych chtěl ale poděkovat hráčům za předvedený výkon, za takovou porážku se stydět určitě nemusíme. Zároveň bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří si dnes našli na zápas cestu, bylo jich opravdu dost a věříme, že se sejdeme i v novém roce v prvním domácím utkání proti Ostravě," uzavřel hodnocení i celý letošní ročník.

SLUNETA Ústí - Nymburk 80:92 (20:20, 35:41, 57:72)
Nejvíce bodů: Wallace 18, Šmíd 15, Svejcar a Pecka 13 - Hruban 19, Bohačík 16, Wright 11
Trojky: 30/10 - 24/10. TH: 18/14 - 16/12. Doskoky: 24:42. Ztráty: 10:19. Diváci: 892.