"Počasí v den, který jsme se rozhodli věnovat sportu, bylo opravdu nádherné," svěřila se jedna z organizátorek sobotní akce Jaroslava Račáková. Celý odpolední program zahájil 1. ročník Memoriálu Míly Moce. "Tento brankář stál několik desetiletí v brance roudnických fotbalistů a v tento den by oslavil 80. narozeniny," přiblížila Račáková. Výkop zápasu, který rozhodoval Jiří Vacek ze Suché, provedl symbolicky roudnický rodák a současný člen prvoligového áčka Teplic Patrik Žitný.

"Domácí výběr Roudníků porazil Zbytek světa 9:6 a putovní pohár proto nikam neputoval," glosovala průběh zápasu, jemuž přihlíželo bezmála 150 fanoušků, organizátorka.

Další část odpoledne byla zasvěcena oslavě dětí. Deset disciplín, ať již sportovních, zaměřených na zručnost, či vytrvalost, bylo doplněno skákacími hrady, malováním na obličej, balónkováním a možností jízdy na koni.

Vrcholem odpoledne a hlavně osvěžením v horkém dni, bylo dovádění v pěně, o kterou se postarali chabařovičtí hasiči. "Dovádění šesti desítek dětí a společné setkání 192 Roudničáků bylo dostatečným poděkováním všem, kteří se na přípravě tohoto odpoledne podíleli, ať již prací, či sponzorskými dary," uzavřela Račáková.