„V první řadě chci poblahopřát svým hráčům a fanouškům, protože ta energii, která tu byla, jak na hřišti, tak z hlediště, byla neskutečná. Nechci, aby to znělo příliš sebevědomě, ale do utkání šli s tím, že ho chceme vyhrát, ačkoli jsme hráli proti momentálně nejlepšímu týmu v lize, který se prosazuje i v evropských pohárech," neskrýval velké nadšení ústecký trenér Jan Šotnar.

„Udělali jsme dobrý tréninkový proces, máme za sebou výborné utkání proti polské Gornicze a myslím, že jsme všichni cítili, že to klaplo do sebe a všechno fungovalo ještě více, než v té sedmizápasové sérii. Pokud budeme takhle hrát, tak se budeme jen těžko porážet," pokračoval v euforii.

Manažer extraligových ústeckých volejbalistů Miroslav Přikryl (vlevo) realizoval, co už naznačil. Z Izraele se mu podařilo vykoupit talentovaného 206 cm vysokého blokaře Ronalda Martinéze.  Foto: facebook/SKV Ústí
Ronaldo už dorazil do Ústí! Ani venezuelské eso domácí selhání neodvrátilo

Jeho svěřenci rozhodli o výhře v poslední čtvrtině, kterou ovládli o 12 bodů, hned šestnáct bodů trefil nejlepší střelec utkání Lamb Autrey (27). 

„Nymburk je skvělý tým, dostal se do nejlepší šestnáctky v Eurocupu, takže tuhle výhru jsme chtěli opravdu hodně. V posledních zápasech jsme byli hodně blízko vítězství, byly to vždy vyrovnané koncovky. V poslední čtvrtině naše obrana odvedla skvělou práci, nedovolili jsme jim moc bodů a skvěle jsme rolovali, což se nám dařilo už v tréninku a přenesli jsme to i do zápasu," přidal svůj pohled také autor 20 bodů Ty Nichols. 

Nový majitel HC Slovan Ústí nad Labem přihlíží derby s Mostem
VIDEO: Derby pod dohledem Agateljana. Slovan zabral pozdě

Slunetě pomohlo i patnáct trefených trojek, svého soupeře přeskákala i na doskoku. I díky tomu mohla nakonec více než tisícovka diváků odcházet domů spokojená. Severočeši se díky osmé výhře v sezóně vrátili na čtvrtou příčku, už v sobotu je čeká třaskavé derby v Děčíně.

Basketbal, KNBL, 11. kolo (dohrávka):
SLUNETA Ústí nad Labem - ERA Basketball Nymburk 85:78 (17:23, 42:39, 56:61)
Ústí: Autrey 27, Nichols 20, Rowan 11, Pecka 8, Nábělek a Žikla po 6, Johnson 4, Váňa 3.
Nymburk: Gordon 19, Mathon 11, Bohačík 10, Rylich a Sehnal po 7, Bell 6, Collins, Svejcar a Kovář všichni po 5, Kříž 3.
Trojky: 25/15 – 24/7. Trestné hody: 23/19 – 21/13. Doskoky: 38 - 34. Osobní chyby: 19 - 23. Diváci: 1 033.