Pět odvážných děvčátek usedlo do kožených sedel svých koní a za přítomnosti vodičů absolvovaly na pískovém kolbišti svůj závod plný kliček a dospěláckých gest.

Kůň poslouchá na slovíčko

„Mám tu dvě závodnice. Kamile je devět let a na koni jezdí tři roky. Mladší dcera Simona půjde v září do školy, dva roky už trénuje s manželkou. Ze Slavošova jsme koupili staršího koníka, který se moc hodí k jejich výcviku, jmenuje se Osaka, je mu dvacet let. Já rád běhám krosové závody po kopcích, děvčata místo panenek hladí krásného koně. Nevím, jak jim to dlouho vydrží, ale podívaná je to úžasná. Holky se nebojí, zkušený kůň je poslouchá na slovíčko," vysvětluje nadšený táta Vladimír Slezák.

Přijel z Povrlů, koně do Ždárku, kde má ustájení, vyklusala manželka.

Potom přišly za řadu skutečné závody, kde překážky měnily svou výšku a čas dostal zajímavý rozměr. Začínalo se na padesáti centimetrech a vítězkou se stala školačka Viktorka Štráchalová z JK Roudníky na koni Johny.

Šikovným slečnám odvaha nechybí

Závod s označením číslo dvě měl překážky vysoké 60 až 70 centimetrů a vyhrála ho Alice Vozábová z TJ Tatran na koni Vinny.

Třetí závod seřadil na pomyslnou startovní čáru třináct dvojic, překážky byly vysoké osmdesát centimetrů. Vyhrála Nikola Mandíková z JS Nechranice na koni Duel.

Poslední závod se stupňovanou obtížností do devadesátí centimetrů a žolíkem ovládla Anička Macháčková z JK Libertas na koni Fronesis.

Těmhle šikovným slečnám odvaha nechybí. Jedna mladá jezdkyně měla ošklivý pád. Vstala a koně vyvedla z kolbiště, za což si vysloužila potlesk. Po chvilce nastoupila do soutěže s jiným koněm a nikdo by nepoznal, že ji něco bolí.

Další kolo této soutěže je plánováno na 15. srpna.