Ačkoliv měl ústecký celek jistotu, že v Paddock lize, tedy nejvyšší tuzemské soutěži, setrvá i pro příští ročník, začal zápas poměrně opatrně a na první body čekali diváci až do druhé čtvrtiny. V ní se dočkali field goalu v podání hostů, poločas tak skončil 0:3.

Po pauze se povedl field goal také domácímu Marku Hruboňovi, jenže Gladiators ho dokázali proložit dvěma touchdowny, doplněnými pokaždé o neúspěšné potvrzení kickem. Ve čtvrté čtvrtině přišel další šestibodový úspěch, který navíc kickem potvrdil Kodým, za domácí už jen snížil rovněž doběhem do endzony quaterback Pavel Mráz.

Necelé čtyři stovky diváků se tedy třetí domácí výhry nedočkaly, jistým sestupujícím je už ale Brno Alligators. Blades čekají v posledních dvou kolech během 14 dnů zápasy na hřištích Pilsen Patriots a Prague Lions, kteří jsou již jistí vítězové západní divize.

AMERICKÝ FOTBAL, PADDOCK LIGA 2019:
BLADES Ústí - VYSOČINA Gladiators 9:22 (0:0, 0:3, 3:12, 6:7)
Scoring summary
2.čtvrtina
Vysočina Gladiators FG - 0:3 - Petr Kodým, 28y; 6:16
3.čtvrtina
Vysočina Gladiators TD - 0:9 - Joshua Purdie, 21y pass od Reginald Langford (kick neúspěšný); 7:35
Ústí nad Labem Blades FG - 3:9 - Marek Hruboň, 37y; 5:17
Vysočina Gladiators TD - 3:15 - Petr Čermák, 18y pass od Reginald Langford (2pt pass neúspěšný); 2:09
4.čtvrtina
Vysočina Gladiators TD - 3:22 - Joshua Purdie, 16y pass od Reginald Langford (Petr Kodým kick); 5:45
Ústí nad Labem Blades TD - 9:22 - Pavel Mráz, 27y run (2pt pass neúspěšný); 3:55