Hlavní trenérkou je Renata Černá, která ochotně odpovídala na otázky Deníku.

Čtrnáctiletý Filip Ščerba je už zkušený borec. Jaký má letos program?
V žákovské soutěži už několikrát stál mezi nejlepšími, letos poprvé startuje jako junior. Nedávno se vrátil z Itálie, kde si vyzkoušel mezinárodní konkurenci. Skončil šestý. Na ústecké Krušnohorské brusli se představil divákům mimo soutěž v exhibici a potom fandil těm mladším. Je to úžasný dříč, skáče tři trojité skoky, technické podmínky pro start na juniorském Mistrovství světa v Maďarsku splnil v Trnavě a v Itálii. Od prvního července letošního roku je členem Vrcholového sportovního centra mládeže v Praze, kde ho trénuje paní Kostková. V juniorech je však velké konkurence, Filip musí vyzrát a potom se uvidí.

Jak se daří talentované Petře Satkové? V žákovské kategorii byla Mistryní republiky.
Petra ze zdravotních důvodů ukončila aktivní činnost a věnuje se přípravě těch nejmenších. Je moc šikovná a s dětmi to umí. Zkušeností na různých soutěžích nasbírala dost, nyní je může předávat dál. Jsem moc ráda, že ji mám vedle sebe.

Jaký máte nejbližší program?
Veronika Stojková, Filip Ščerba a Elizabeth Laura Lívařová se připravují individuálně na vyšší soutěže. Další skupina startovala o víkendu v České Lípě, kde se konal už 4. ročník Českolipské piruety. Stejně jako v loňském roce v rámci spolupráce s hokejisty při domácích utkáních v první přestávce vyjížděla děvčata na led a bavila diváky svým volným programem. Moc se na to vždycky těší. Každou neděli nabízíme dětem kurzy bruslení. Pomáhají i někteří rodiče, zájem je značný, což nás těší.

Běžný trénink pokračuje po hodině i mimo led. Malé krasobruslařky cvičí se švihadly, Filip běží už třetí kolečko. Je to makačka!