Ústí vstoupilo do zápasu proti hegemonovi české basketbalové scény, jenž má ve svém středu řadu reprezentantů, výborně, úvodní čtvrtinu dokonce vyhrálo 27:26. Nymburk ale ve druhém dějství zabral, Slunetě povolil jen 13 bodů a do šaten si nesl desetibodový náskok (50:40). "Nám se celkem povedl vstup do zápasu, první čtvrtinu jsme dokonce o bod vyhráli, ačkoliv měl soupeř osm útočných doskoků, což je neskutečné. Od začátku druhé čtvrtiny ale soupeř měnil obrany a my jsme se s tím hodně prali," hodnotil trenér domácího celku Antonín Pištěcký. "Před zápasem jsme byli trochu nervózní, protože Ústí hraje letos dobře. Na začátku jsme měli zápas pod kontrolou méně, než jsme plánovali," souhlasil kouč hostů Oren Amiel.

Druhý poločas už si hosté hlídali, přesto ještě pět minut před koncem vypadalo skóre pro Ústí velice příznivě (73:88). V závěru však Pištěckého družina na chvíli vypadla z tempa, Nymburští trefili dvě trojky a v poslední minutě završili populární "kilo", tedy sto vstřelených bodů. Omluvou pro domácí budiž fakt, že příležitost dostali všichni mladí hráči. Vždyť třeba kapitán a tahoun Slunety Pavel Houška odehrál jen necelých 15 minut.

"Jsem rád, že jsem mohl dát šanci mladým hráčům, kteří jinak takovou minutáž nedostávají," potvrdil Pištěcký. Ani Nymburk ale nepřijel kompletní, v plejádě hvězd chyběl například reprezentant Bohačík. "Těší mě, že jsem mohl rozdělit minuty mezi všechny hráče, což je v našem našlapaném programu důležité. Za výhru jsme rádi, kluci odvedli dobrou práci," radoval se Amiel. "Do zápasu jsme vstoupili trochu nervózně, nedávali jsme volné střely, ale pomáhal nám útočný doskok. Do druhé půle jsme si už vypracovali dvouciferný náskok a pokaždé, když se Ústí snažilo dotáhnout, pomohli jsme si dalšími volnými pozicemi," přidal i svůj pohled na utkání hostující Jakub Tůma. "Teď se musíme v programu, který nemáme o moc lehčí, než náš soupeř, připravit na Ostravu," uzavřel s vyhlídkou na následující dny Pištěcký. Tam zamíří Sluneta ve středu, příští víkend je na programu první kolo nadstavby. Ústí v něm bude hostit Opavu.

Basketbal, Kooperativa národní basketbalová liga, 21. kolo:
SLUNETA Ústí nad Labem - ERA Basketball Nymburk 77:100 (27:26, 40:50, 61:76)
Ústí: Fait a Pecka 13, Čampara 11, Bažant 10, Houška 9, Brown a Šotnar 7, Karlovský 5, Maděra 2, Svejcar a Haiblík 0
Nejvíce bodů Nymburk: Hruban a Šafarčík 15, Hankins 14, Rogič 11, Benda 10
Trojky: 22/6 - 30/10. TH: 18/17 - 23/16. Doskoky: 35 - 54. Diváci: 720.