Byl to už patnáctý ročník, jeden z pořadatelů Jan Münster tak dlouze mluvil o začátcích na Malevilu. V roce 2005 bylo na startu 135 golfistů a mnozí borci z Ústí nevěřili, že se dočkají vlastního turnaje ve svém městě. V sobotu celý den pršelo, ale 111 hráčů to nechtělo vzdát. Parkoviště u budovy Golf Clubu Terasy Ústí nad Labem bylo plné. Tomáš Kodrle, Jan Münster a Ivan Soukup slavnostně předávali pamětní medaile těm, kteří jim nejvíce pomáhali. Potom byl odtajněn vítěz, který vyhrál všechny hlavní kategorie. Ondřej Bílkovský v nepříjemném dešti vymazal soupeře.

Osmnácti jamkové hřiště je při velkých turnajích rozděleno na dvě části, zkušený maršál překontroloval jména a určil čas pro každý flight (skupina hráčů). Začínalo se na jedničce a desítce, seznam byl zpracován podle HCP (výkonnosti). Délka hřiště pro muže je 5 139 m, hřiště je normováno na 71 ran. Divočáci mají vymalováno, elektrický ohradník je spolehlivý, drobný, ale vytrvalý déšť měnil v průběhu hry vlastnosti hřiště a někteří zkušení borci na to doplatili. Jedno uklouznutí a byl konec. Moc dobře si v turnaji počínali tři mladíci Filip Goll, Matěj Šťastný a Pavel Kacerovský. Potřebný zápal pro hru prokázali vietnamští borci, především Dang Xuan Dat a Nguyen Xuan Nha. Dobře hrál i bývalý hokejový reprezentant Jan čaloun, nakonec bral v soutěži smíšených brutto ran stříbro. Zcela suverénní byl ale Ondřej Bílkovský. Vyhrál nejen soutěž smíšených brutto ran výkonem 74 při HCP 6,7, ale i soutěž smíšených HCP O-12.

Velký putovní pohár zvedl nad hlavu právem. Zajímavý průběh měl i vložený závod na jamce č. 14, kde pouhé 3 cm dělily jednoho hráče od stanovené prémie. Hole in one (jamka zahraná na jeden úder) je skutečně v našich končinách velkou výjimkou. Následovalo vyhlášení výsledků, ale živá hudba zvala k tanci vítěze i poražené.

AUTOR: MIROSLAV VLACH