"Dělám atletiku a plavání, tenhle závod mám docela ráda, je tu legrace a není dlouhý. Pár medailí doma mám, dokonce jsem si letos vyzkoušela v Praze Urban Challenge, to je takový překážkový závod. Doběhla jsem pátá z osmdesáti. Devátého června si vyzkouším žákovský triatlon v Děčíně, tak mi držte palce," rozpovídala se Adélka.

Přesně v deset dopoledne vyrazili do boje s časem a únavou ti nejmenší. Tříletou vítězku Klárku Musilovou do cílového schodu doprovodil tatínek, ale rozhovor už zvládla sama. "Doma mám už pět medailí, jedna byla čokoládová, tu už nemám. Táta mě trénuje, maminka fandí na trati. Jednou bych chtěla závodit v Praze, tam je prý hodně holčiček," prohlásila dívenka.

FC Votroci Hradec Králové  vs. FK Ustí nad Labem
FOTO: Ústečtí fotbalisté vezou veledůležité body z Hradce

Mezi ženami byla i loňská vítězka seriálu Král Středohoří Alena Hájková z SK Lovosice. Běžela skvěle a ještě rozdávala úsměvy kolem sebe. "Ráda vyzkouším něco nového. Nedávno jsem běžela v Brné charitativní závod, tady jsem poprvé. Král Středohoří vyžaduje vytrvalost a všestrannost, je to osm běžeckých závodů, sedm závodů na kole a čtyři triatlony," vysvětlovala nejrychlejší žena.

Rekord trati (100+1 schod) drží Dominik Kočí z Ústí nad Labem, který v roce 2016 zaběhl čas 00:00:31,40. Letošní vítěz Míra Vlach z Dobětic byl pomalejší o pět vteřin, přesto byl spokojen. Týden prý proležel v posteli, bez přípravy solidní výkon. Konec akce patřil pejskům z útulku, naběhali toho skutečně dost. Byli pouze tři a zájemců mnohem víc. Za pořadatele - Městský obvod Ústí nad Labem - rozdával medaile a rady Karel Karyka, časomíra byla precizní, dokumentaristů tam bylo víc než na fotbale.

Miroslav Vlach

Mikuláš Krbec (nahoře druhý zleva) slaví s českými juniory světový bronz.
První změna ve florbalovém Ústí: Tým opouští reprezentant Mikuláš Krbec