Nejvíce bodů v osmnácti sportovních disciplínách nasbírali Žižkovští tygři (1882), druhý pohár přebíral tým Rychlé želvy (1780), třetí Mamira (1622). Partička z Dobětic, která si říká Lentilky ( Klárka, Petr, Mirek, Zbyněk, Jura, Filip) dlouho bojovala o bednu, nakonec to bylo skvělé šesté místo (loni byli třetí).

Vždycky se začíná v pátek večer inline, končí se za tmy, obutí některých jednotlivců připomíná svět fantazie. Mirek z Lentilek byl sedmý. Potom podle rozlosování pokračoval tým se startovním číslem 47 horolezeckou stěnou, orientačním během, beach volejbalem, lukostřelbou, plaváním, stolním tenisem, nohejbalem, rafty, kopanou, biatlonem a cyklistickým kritériem. V neděli se pokračovalo cyklistickou časovkou, kuželkami, tenisem, bungee runingem, jungee creekem, poslední byl veslařský trenažér. Někdo byl šikovnější na technické disciplíny, vytrvalost a síla se také moc hodila.

S vítěznou partičkou trénuje běžky Ondra Matoušek z týmu Lyžaři SKP Ústí (obsadili 17. místo) a na borce v červených dresech prozradil následující. "Snad všichni dělají triatlony, moc dobře si rozumí s horským kolem, dva jsou z Moravy a do každé soutěže šli naplno. Tahle banda nemá slabinu (Tomáš, Tereza, Michal, Ota, Ivoš st. Ivoš ml.). Podle názvu se nepoznalo, odkud sportovci jsou, ale nasazený špion z Deníku zjistil, že třeba orientační běh zajišťovala rodina z Dobětic, v týmu Mamira bojoval Jiří Švejdar z Tisé, pod africkým názvem " Hakuna matata " vystupovala zkušená šestka z Ústí nad Labem, velice známá je v Doksech dívčí skupinka Káťa a Škubánek, ke krajské metropoli se přihlásili borci pod názvem " Za pět minut dvanáct."

Omlouvám se těm, které jsem nejmenoval, ale všechno se prostě stihnout nedá. Bezvadná akce, spousta dobrovolníků, přátelská gesta, úžasné výkony u jezera i v tělocvičnách. Zkuste si třeba jen tak pro pobavení veslařský trenažér, menší okruh na kole v písku, nebo raft na otevřené vodní ploše. Šesté místo Lentilek potom uvidíte zlatou optikou.

AUTOR: MIROSLAV VLACH