Rozbahněná trať startovní pole pořádně prosela. Před finálovou jízdou zůstala jen čtyři provozuschopná auta.

PLNÉ RUCE PRÁCE

„Před závodem jsme se snažili odsát z trati co nejvíc vody, ale nejde to úplně. Je to samé bahno, tolik bouraček a aut obrácených na střechu jako dneska jsme neměli za celou sezonu," postěžoval si šéf areálu Martin Fridrich. Oproti seriálu Autopoint Cup se v sobotu jezdilo v obráceném směru.

Plné ruce práce měli mechanici i jezdci. „Ještě že jsem si s sebou vzal pořádné náčiní," ulevil si Jiří Mudra, který se snažil vyměnit tlumič na své felicii.

Stylově pojala závod Monika Šindelářová. Závodní mazdu ozdobila doslova jako vánoční stromeček. A nakonec s ní prošla až do finále, ve kterém společně s přítelem Lukášem Novotným vybojovali bronz.

Ani finále se neobešlo bez „boudičky", tedy auta převráceného na střechu. Povedlo se to ve druhém kole Michalu Chovancovi s fordem. Auto i za pomoci soupeřů dostal zpátky na kola a v opakované jízdě nakonec vyválčil stříbro.

VÍTĚZ RYBY NEJÍ

Vítězem se stal Václav Jirásek se Škodou Fabia. „To je paráda, vyhrál jsem kapra a přitom ryby vůbec nejím. Ale už je zamluvený," usmíval se vítěz. Jako po celou sezonu měl doslova z pekla štěstí. Jen pár metrů za cílem jeho fabia definitivně dojezdila. „Úplně odešla spojka, budeme to muset odtáhnout," vysvětlil vítěz.

A protože kvůli poruše nedokončil finále ani Michal Hořavka, dá se říct, že relativně ve zdraví přežila závod O Vánočního kapra jen dvě auta.

„To je opravdu relativní, skoro celé finále jsem odjezdila na dva válce. Po tolika ranách, co jsme dneska dostali, ani není poznat, že to, s čím jezdím, je Mazda Mx," doplnila Monika Šindelářová.

Autocross O vánočního kapra, Motoareál Chabařovice 1. Václav Jirásek, 2. Michal Chovanec, 3. Monika Šindelářová + Lukáš Novotný, 4. Michal Hořavka, 5. Antonín Lišonek, 6. Vojtěch Dudys + Kateřina Marková, 7. Jiří Mudra, 8. Jan Kořínek, 9. Karel Šindelář