Velkou cenu vyhrála domácí Ústecká akademie plaveckých sportů, která za sebou nechala stříbrnou Slavii Plzeň, obhájce loňského prvenství, a třetí Slavii Chomutov.

Hned pět zlatých medailí dosáhla Simona Baumrtová, která vyhrála 50 metrů volný způsob (čas 26,26 vteřin), v čase 57,31 ovládla také 100 metrů volný způsob a triumfovala i na své oblíbené znakařské trati. Padesát metrů zvládla v čase 28,57, stovku pak za 1:01,26. Poslední prvenství vybojovala na 200 metrů volným způsobem v memoriálu Zdeňka Vaněčka, čas 2:00,92 znamenal nový rekord závodu.

Velkou cenu navštívilo přes 700 diváků, zápolení české plavecké špičky přihlížela i primátorka města Věra Nechybová či náměstek primátorky Jiří Madar.

Dobré pivo, krásné ženy a klidná atmosféra, tak vypadal v sobotu tradiční pivní jarmark na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem.