Historie už se nebude ptát na to, že domácí Rapid vstřelil první gól až ve 24. minutě. Ani na to, že ještě devět minut před koncem vedla Kadaň o čtyři góly a navíc sudí přehlédli Japovu dělovku, která se od spojnice odrazila za brankovou čáru a poté zpět do hřiště.

Pravda, v tu chvíli měli svěřenci Davida Filingera i trochu smůly, stejně je ale hřích takový náskok promrhat. Tím spíš, že za to mohlo mizerné bránění při hře bez brankáře.

Vítězná děkovačka futsalistů Rapidu s diváky po vyhraném derby s Kadaní | Video: Deník/Daniel Brzák

„My měli zápas pod kontrolou do doby než začalo Ústí hrát powerplay. Vyhraný zápas jsme si prohráli špatným bráněním v ní. Zkušení kluci Češi i Brazilci toto musí zvládnout a musí vědět, kam se postavit. Utkání jsme měli ve svých nohou a zápas jsme doslova odevzdali,“ věděl i hostující kouč v pozápasovém hodnocení. „Domácí ale musím pogratulovat, bojovali, makali a nakonec jim i přálo štěstí,“ uznal.

„Po nepovedené první půli jsme do druhého poločasu museli vstoupit s rizikem hry bez brankáře,“ vysvětloval domácí lodivod Martin Dlouhý risk za stavu 0:3.

Futsalisté Rapidu slaví na palubovce obrat v derby s Kadaní | Video: Deník/Daniel Brzák

„V první části druhého dějství jsme za stavu 2:6 teprve pochopili, že bez pohybu hrát nepůjde a začali plnit taktické pokyny. Podařilo se nám snížit na 3:6 a vzápětí na 4:6. Powerplay se dařila a navázali jsme dalšími brankovými příležitostmi a vytěžili vyrovnání. Soupeř byl otřesený, proto jsme pokračovali v risku hry bez brankáře a přineslo nám to pár sekund před koncem zápasu ovoce v podobě vítězného gólu,“ oddechl si spokojeně.

1. FUTSAL liga, 6. kolo:

Rapid Ústí n. L. – International FC Kadaň 7:6 (0:3)

Branky a nahrávky: 24. Žežulka (Vobořil), 27. Vobořil (Jiří Zápotocký), 32. Jaroslav Zápotocký (Jiří Zápotocký), 33. Žežulka (Vobořil), 38. Vobořil (Jaroslav Zápotocký), 39. Žežulka (Vobořil), 40. Jaroslav Zápotocký (Žežulka) – 9. Caio (Vithino), 15. Džudža (vla.), 17. Holman (Salák), 25. Klečka, 27. Caio (Maur), 28. Vithino (Caio)

Rozhodčí: Z. Nagy, Řeháček. ŽK: Koc – Kiliján. Diváci: 257.

Ústí: Džudža – Ji. Zápotocký, Vobořil, Ja. Zápotocký, Šebek – J. Novák, Vondrka, Žežulka, M. Gajdoš. Kadaň: Klečka – Vithino, Caio, Maur, Japa – Kiliján, Holman, Salák, Stojan