Ústí mělo „doma“ ztížené podmínky. Kvůli boxerskému galavečeru na Slunetě muselo vzít v sobotu za vděk teplickým azylem, v němž uspělo 5:3. V neděli zase ustupovalo basketbalistům, proto bylo úvodní buly naplánováno už na 12.00. I tak ale domácí vyhráli 6:3.

„Všichni jsme se na nezvykle brzký začátek dobře připravili, i proto jsme zápas zvládli,“ pochvaloval si kapitán vítězů Jakub Kolstrunk. Ten ale ví, že i přes vedení 2:0 na zápasy nesmí jeho spoluhráči usnout na vavřínech. „Do příštího zápasu budeme muset eliminovat chyby, které jsme dělali ve středním pásmu. Bylo jich opravdu mraky. Naštěstí něco pochytal náš brankář , trocha nemohoucnosti Znojma v zakončení spolu s ním nám zajistili výhru.“

Fotbal ilustrační
ANKETA: Finále je tu. Kdo se stane nejoblíbenějším klubem Ústeckého kraje?

Návrat do áčka zažil náhradní brankář Jan Hrstka, jenž pomohl zalepit absence na tomto postu. „Jsou to vždy nezapomenutelné zážitky. Mě ale bavil celý průběh zápasu. Tým má neskutečný drajv, kluci jsou dobří, semknutí,“ popisoval své pocity.

„Co se týče mě – na rozcvičce jsem byl úplně hotový, přeci jen jsem šest let netrénoval, my hrajeme jen zápasy,“ porovnal úroveň s nižší soutěží, v níž stále působí. „Kdyby ale David Stummer opět potřeboval, jsem tu,“ dodal před pátečním mačem na Moravě, kde může Ústí sérii ukončit.