Soupeřky z Plzně se zlomily až ve zkrácené hře, kdy se obrana na síti domácího celku změnila v neprostupnou zeď. „Druhé utkání už bylo v naší režii a skončilo jasně. Musím holky pochválit," těšilo trenérku Chabařovic Marcelu Bromovou.

Krok do neznáma prožily volejbalistky z Chabařovic, které dominují druhé lize žen. „Měla jsem z toho obavy, mezi svátky jsme se nesešly a do zápasu jsme tak šly jen po jednom tréninku. Navíc soupeřky chtěly minimálně jednou zvítězit," pronesla zkušená trenérka Chabařovic.

Každý chvilku tahal pilku

Tomu odpovídal i vyrovnaný průběh, kdy každý chvilku tahal pilku. „Přelévalo se to ze strany na stranu, hledaly jsme zápasové tempo. Postupně jsme se do toho ale dostaly. Hra měla vysokou úroveň, fungovaly obrany a kvalitní byl i útok," hodnotila Bromová.

Utkání dospělo do stavu 2:2 na sety a pátá sada měla vše rozlousknout. „Naše blokařky zlikvidovaly jejich nejlepší hráčku, která se pak nechala vystřídat. Už jsme to držely v našich rukách, při podání Kubánkové jsme se dostaly do vedení 8:0," popisovala trenérka rozhodující chvíle.

Na to už plzeňské hráčky nenašly adekvátní odpověď. „Odveta pak byla jasnou záležitostí, z minima tréninku jsme vytěžily maximum. Teď chceme potrénovat a pojedeme do Děčína. Stále držíme neporazitelnost, holky hra baví a jde nám to," uzavřela trenérka Marcela Bromová.

Slovan Chabařovice – Plzeň 3:2 (-23, 16, –23, 12, 3) a 3:0 (18, 20, 10)Slovan Chabařovice: Kubánková, Kateřina Suchoňová, Veronika Suchoňová, Černá, Výborná, Kapičková, Pánková, Lukšíková, Votroubková, Housková.