„Absolutní spokojenost, jsem nadšený ze stříbra," usmíval se v cíli rozjařený dvojnásobný šampion v závodech tahačů David Vršecký.

„V prvním kole se startovní pole roztrhalo, pak to začalo klouzat a já se rozhodl neriskovat. Celkem v poklidu jsem pak dojel druhý," uvedl jezdec stáje Buggyra.

Závod vyhrál stylem start - cíl Němec Jochen Hahn. „Kdyby mi někdo řekl, že v prvním závodu dojedu hned za vítězem posledních dvou mistrovství Evropy a ještě na něj ztratím jen necelé dvě sekundy, tak se mu vysměju," dodal Vršecký.

Radektor Vladimír Mayer v MisanuDalší čeští jezdci si už nevedli tak dobře. Adam Lacko s renaultem dojel šestý. „Měl jsem nějaké technické problémy, auto nejelo úplně ideálně," uvedl pilot židovické stáje MKR Technology, který obhajuje loňský celkový bronz.

Frankie Vojtíšek dokonce závod nedokončil. Krátce po startu začal hořet, když do něj najel Francouz Jeremy Robineau. „Byla to obrovská rána, pak už jsem nemohl nic dělat a musel jsem skončit," řekl Vojtíšek, který po druhém kole se svým MANem zajel do depa.

V závodu s handicapem, do kterého jezdci startují z opačných pozic, než v kterých dojeli v pohárovém závodě (z první pozice startuje 8. v pořadí, druhý 7. v pořadí atd.) to od začátku vřelo. Skvěle se dopředu tlačil Hahn, startující až z osmého místa. Nakonec dojel bronzový a upevnil si vedoucí postavení v průběžném pořadí.

Zdroj: Youtube

Ovšem perfektně mu sekundoval i Vršecký, který se ze sedmé pozice na startu dostal až na čtvrté místo a sobotu uzavřel se ziskem 22 bodů, což ho vyneslo na celkové druhé místo.

„Nádherné, lepší začátek sezony jsem si snad nemohl přát," culil se zpocený Vršecký v cíli.

Horší den prožil krajan Adam Lacko, kterému jeho renault nejel podle jeho představ a nakonec byl i diskvalifikován za strkanice s Němcem Reinertem. Ani pozdější protesty Lackovi nepomohly.

Vojtíšek se na patnáctém místě také trápil a opět nebodoval.

Mistrovství Evropy tahačů – Misano

Sobota:

Pohárový závod: 1. Hahn (Něm/MAN), 2. Vršecký (ČR/Buggyra) + 1,87, 3. Östreich (Něm/MAN) + 9,39, 6. Lacko (ČR/Renault) + 30,84, 14, Jegorov (Rus/Buggyra) + 1:35,25, Vojtíšek (ČR/MAN) nedokončil.

Závod s handicapem: 1. Mäkinen (Fin/MAN), 2. Östreich + 0,86, 3. Hahn + 1,45, 4. Vršecký + 5,64, … 14. Vojtíšek + 1:02,56, 15. Jegorov + 1:07,10, Lacko diskvalifikován.

Průběžné celkové pořadí: 1. Hahn 28 bodů, 2. Vršecký  22 bodů, 3. Östreich 21 bodů, 8. Lacko 6 bodů, Vojtíšek 0 bodů.