Jan Kostovič z EC Lokomotiva Mumie napočítal celkem 54 startujících, do tomboly bylo připraveno přes 100 pěkných cen.

Bystřický s velkým náskokem

Po krátkých intervalech se vydávali jednotlivci na trať, odborníci očekávali souboj Zuda Vojtěchovský, vyhrál však mladík, který do Ústí přijel na návštěvu. Specialista na horské běžecké závody Tomáš Bystřický vyhrál s velkým náskokem. První gratulantkou byla jeho dívka.

Druhý byl v cíli, místním běžcům dobře známý, Ladislav Vojtěchovský z Teplic. Přijel na kole, vzal stříbro a na kole zase odjel. Domácí rekordman Petr Zuda byl třetí.

Závod nebyl dlouhý, ale to stoupání! Hned několik metrů po startu nováčky překvapil krátký, ale výživný krpál. Potom následovala krátká rovinka, u dětského hřiště závod pokračoval klikatou cestou na vrchol.

Výsledky
muži:
1. Tomáš Bystřický Salomon Suunte Plzeň 07:26, 2. Ladislav Vojtěchovský Top Ten Team Teplice 07:49, 3. Petr Zuda Ústí n. L. 07:53
ženy:
1. Renata Vajrychová AK Bílina 08:52, 2. Zuzana Rusínová USK Provod UNL 09:08, 3. Jarmila Halířová USK Provod UNL 09:28

Krásný závod žen

I ženy udělaly z dopoledního setkání nadšenců krásný závod. Vyhrála Renata Vajrychová před Zuzanou Rusínovou a Jarmilou Halířovou. Milovník čisté přírody a Střížáku Vladimír Růžička zvítězil v kategorii nad padesát let, stejnou kategorii žen vyhrála Marta Kořínková.

Třináctiletá Sabina Hrušková obsadila celkově 21. místo, svého tatínka pěkně proháněla.

Závěrečná tombola byla plná legrace. Veronika dostala krásné kalhotky, pan Hruška pivo, další sportovní doplňky na kondiční běhání. U rybníku na Střížáku bylo krásně.