Špičková konkurence elitních českých běžců se zúčastnila prvního ročníku ústeckého Provod krosu, který se konal na Doběticích. Vítězem závodu se stal kroměřížský Milan Kocourek, jenž ovládl trať stylem start cíl a porazil i účastníka nedávného halového mistrovství světa a svého tréninkového parťáka Jakuba Holušu z Dukly.

„Běželo se mi dobře, trať byla zajímavá. Škoda jen že nevyšlo počasí, celý týden bylo hezky a na víkend se to pokazilo. Foukal silný vítr, ale mně osobně to nevadí. Mám raději chlad než teplo," řekl vítěz závodu v cíli a popsal i svůj nejbližší program:

„Na konci měsíce mám mistrovství ČR v krosu, poté letíme celá skupina na měsíc do Maroka. Trénujeme společně já, Jakub Holuša a Lenka Masná. Ač jsme z jiného oddílu, tak máme stejného trenéra," vysvětlil Milan Kocourek. A že trénují poctivě, dokázaly výsledky: Holuša doběhl druhý, Masná ovládla kategorii žen.

Na trati ústeckého Provod krosu se sešla zvučná jména české atletiky a pár cizinců, závodilo se o pohár a finanční odměnu pro nejlepší běžce. „Poděkování patří našim partnerům, díky kterým jsme to mohli uspořádat. Chceme v tom pokračovat a dostat závod na podobnou úroveň jako letní koulařský mítink," nechal se slyšet hlavní pořadatel Miroslav Vachuta.

„Při prvním ročníku jsme byli rádi, že jsme získali na start taková jména, v Česku asi není nikdo lepší, kdo by mohl přijet. Lenka Masná, Jakub Holuša a Milan Kocourek jsou velká jména i v evropské atletice. Rozhodně se nešetřili. To, co předvedl Kocourek, bylo parádní vystoupení. Překvapil mě i v cíli druhý Holuša," glosoval závod Vachuta. Stranou nezůstali ani amatérští běžci a děti, kteří měli možnost poměřit síly na stejné trati. „Přišla spousta dalších lidí, nečekali jsme takovou účast. Je to závod, který v Česku chybí," míní Vachuta.

Také sami běžci by se do Ústí rádi vrátili. „Líbilo se mi tady," přiznal Kocourek.