„Dokázal jsi to," radovali se jeho spoluhráči a přiběhli s gratulacemi. Zápas byl na chvíli přerušen. Rozhodčí nevěřícně kroutili hlavami, diváci na tribuně skandovali jeho jméno. A Krok? Sundal si dres a v klidu odešel střídat. Dál už hrát nepotřeboval…

Ptáte se proč? Mladý útočník ústeckého Combixu se svou trefou nesmazatelně zapsal do dějin. Jeho osmá branka v utkání byla totiž jubilejní sedmdesátá v sezoně. A stanovila absolutní rekord divizní soutěže!

Ještě před pár lety se skromný mladík proháněl po hřištích v nejnižší futsalové soutěži Ústecka, letos pomohl Combixu sedmdesáti góly k postup do 2. ligy! Neuvěřitelný příběh byl završen…

Lukáši, nastřílel jste sedmdesát gólů za sezonu a stanovil tak nový rekord divizní soutěže. Jaký je to pocit?

Mám z toho velkou radost, ale bez týmu bych to určitě nezvládl. Kluci mi k tomu hodně pomohli. Někdy jsem hrál hodně na sebe, ale hodně mi k tomu pomohl celý tým.

Budete muset za jubilejní 70. gól zaplatit do klubové pokladny?

Nějaký ten soudek určitě padne. Už někdy v půlce sezony, kdy jsem měl na kontě 36 gólů, jsme se s klukama sázeli, jestli dám těch sedmdesát branek. Jak ale říkám, bez kluků bych to v žádném případě nezvládl.

Před posledním zápasem sezony proti Relaxu vám k rekordu chybělo osm branek. Věřil jste, že to ještě zvládnete?

Postup už jsme měli zajištěný, už nám o nic nešlo, šli jsme si jen zahrát. Dohodli jsme se s klukama, že to budeme hrát hodně přes mě. A to se nakonec povedlo.

Letošní sezona je pro vás veleúspěšná, jako nováček divize jste postoupili do druhé ligy…

Je to paráda. Teď si musíme sednout a probrat, jestli to vůbec budeme hrát. Snad nás ale podpoří sponzoři a druhou ligu si zahrajeme. S klukama se na to moc těšíme. Nechceme hrát znovu divizi, myslíme si, že na druhou ligu máme.

Divizní soutěže jste ovládli suverénně s desetibodovým náskokem na druhé Teplice…

Ani my sami jsme nečekali, že to takhle projedeme. Zvlášť po první polovině sezony. Když se nám to ale poštěstilo, tak už jsme to chtěli dotáhnout do vítězného konce.

Kolik branek byste chtěl dát ve druhé lize? Padne další sázka?

Určitě s klukama něco vymyslíme, když se tahle sázka povedla. A doufám, že mi to zase vyjde (smích).